ROLOTRANS s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (802 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža6,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,1 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť18,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.230netIncome: 1 847revenue: 801 993prevNetIncome: 10 186
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.42equity: 163 971assets: 890 253
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.58equity: 163 971assets: 890 253
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.48revenueYoY: -0.310validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.14netMargin: 0.230ebitda: 49 269revenue: 801 993
Altman Z''-Score1.45Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.36 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.21 % vs. predchádzajúce 1.01 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.58 % vs. predchádzajúce 83.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.90× vs. predchádzajúce 0.80×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.23 % vs. predchádzajúca 1.27 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.42 % vs. predchádzajúca 16.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 802 tis. € | 804 tis. € | −0,3 % |
| EBITDA | 49 tis. € | 55 tis. € | −10,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 44 tis. € | 49 tis. € | −10,4 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 10 tis. € | −81,9 % |
| Aktíva | 890 tis. € | 1,0 mil. € | −11,5 % |
| Vlastné imanie | 164 tis. € | 162 tis. € | +1,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 11. 2013
- Sídlo
- Štúrova 534/47, 95611, Ludanice
- Štatutárny orgán
- —
- 16. 11. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.4%
- Cudzie zdroje81.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 802 tis. € | 890 tis. € | 164 tis. € | 49 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 804 tis. € | 1,0 mil. € | 162 tis. € | 55 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 745 tis. € | 884 tis. € | 152 tis. € | 48 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 680 tis. € | 804 tis. € | 138 tis. € | 6 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 759 tis. € | 773 tis. € | 151 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 549 tis. € | 692 tis. € | 141 tis. € | 278 € | -11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 781 tis. € | 699 tis. € | 152 tis. € | 27 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 892 tis. € | 640 tis. € | 142 tis. € | 127 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 63 tis. € | 258 tis. € | 48 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 18 tis. € | 36 tis. € | 32 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 11. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47524260
- RÚZ ID
- 1514938
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 11. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat892 002 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 12. 1. 2017Registrácia platcu DPHSK2023937608
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna