DURAS Group s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (3,5 mil. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)3,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,7 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.558netIncome: 19 285revenue: 3 456 031prevNetIncome: -15 788
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.32equity: 164 668assets: 561 655
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.68equity: 164 668assets: 561 655
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 46.44revenueYoY: —validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.01netMargin: 0.558ebitda: 34 839revenue: 3 456 031
Altman Z''-Score1.97Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.43 % vs. predchádzajúce -2.62 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.68 % vs. predchádzajúce 75.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.32 % vs. predchádzajúca 24.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 3.5 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,5 mil. € | — | — |
| EBITDA | 35 tis. € | -1 tis. € | +24× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | -1 tis. € | +24× |
| Čistý zisk | 19 tis. € | -16 tis. € | +222,1 % |
| Aktíva | 562 tis. € | 603 tis. € | −6,9 % |
| Vlastné imanie | 165 tis. € | 145 tis. € | +13,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 11. 2013
- Sídlo
- ul. Kpt. J. Nálepku 3238/78, 93401, Levice
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 20. 11. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.3%
- Cudzie zdroje70.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,5 mil. € | 562 tis. € | 165 tis. € | 35 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 603 tis. € | 145 tis. € | -1 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 524 tis. € | 206 tis. € | 54 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 362 tis. € | 172 tis. € | 9 tis. € | -245 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,8 mil. € | 535 tis. € | 172 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,5 mil. € | 338 tis. € | 164 tis. € | 29 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 854 tis. € | 320 tis. € | 145 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 942 tis. € | 193 tis. € | 117 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 560 tis. € | 218 tis. € | 84 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 350 tis. € | 130 tis. € | 81 tis. € | 24 tis. € | 22 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 8. 2015 → 31. 3. 2025
Nám. E.M. Šoltésovej 5, Levice
- Založenie spoločnosti20. 11. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 11. 2013 → 4. 8. 2015
Ul. Mjr. Samojlenku 2026/8, Levice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 5. 8. 2015
- 2Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 8. 2015
- 3Faktoring a forfaitingod 5. 8. 2015
- 4Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 8. 2015
- 5Administratívne službyod 5. 8. 2015
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 8. 2015
- 7Vedenie účtovníctvaod 5. 8. 2015
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 8. 2015
- 9Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 5. 8. 2015
- 10Čistiace a upratovacie službyod 5. 8. 2015
- 11Reklamné a marketingové službyod 5. 8. 2015
- 12Výroba radiátorov a kotlov ústredného kúrenia, pecí a horákovod 5. 8. 2015
- 13Výroba chladiacich, ventilačných a filtračných zariadeníod 5. 8. 2015
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 8. 2015
- 15Počítačové službyod 5. 8. 2015
- 16Sprostredkovanie zamestnania za úhraduod 24. 10. 2014
- 17Výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 20. 11. 2013
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 11. 2013
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 11. 2013
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 11. 2013
- 21Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 11. 2013
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 11. 2013
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 11. 2013
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 11. 2013
- 25Prenájom hnuteľných vecíod 20. 11. 2013
- 26Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 20. 11. 2013
- 27Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 11. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47524596
- RÚZ ID
- 1515326
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 11. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat3 456 031 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 5. 8. 2015Zmena sídlaNám. E.M. Šoltésovej 5, Levice
- 15. 11. 2014Registrácia platcu DPHSK2023938213
- 20. 11. 2013Zmena sídlaUl. Mjr. Samojlenku 2026/8, Levice