Energy Europe, SE
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 153 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (249 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- 123
- Dátum vzniku
- 28. 12. 2013
- Sídlo
- Údernícka 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža39,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-40,1 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -17.36netIncome: -43 291revenue: 249 308prevNetIncome: -49 235
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.31equity: 107 876assets: 1 476 519
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.69equity: 107 876assets: 1 476 519
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -31.22revenueYoY: 152.89validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 39.63netMargin: -17.36ebitda: 98 793revenue: 249 308
Altman Z''-Score-1.37Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.93 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.93 % vs. predchádzajúce -3.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.69 % vs. predchádzajúce 111.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.17× vs. predchádzajúce 0.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -17.36 % vs. predchádzajúca -49.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.31 % vs. predchádzajúca -11.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 153 % na 249 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -17.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 39.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 249 tis. € | 99 tis. € | +152,9 % |
| EBITDA | 99 tis. € | -50 tis. € | +298,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 89 tis. € | -45 tis. € | +298,9 % |
| Čistý zisk | -43 tis. € | -49 tis. € | +12,1 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 1,5 mil. € | −3,7 % |
| Vlastné imanie | 108 tis. € | -172 tis. € | +162,7 % |
- 28. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.3%
- Cudzie zdroje92.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 249 tis. € | 1,5 mil. € | 108 tis. € | 99 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 99 tis. € | 1,5 mil. € | -172 tis. € | -50 tis. € | -49 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 30 tis. € | 1,3 mil. € | -123 tis. € | -183 tis. € | -192 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 22 tis. € | 999 tis. € | 69 tis. € | -139 tis. € | -146 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 833 tis. € | 1,1 mil. € | 215 tis. € | 375 tis. € | 341 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,4 mil. € | 204 tis. € | 430 tis. € | 387 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 9,2 mil. € | 1,6 mil. € | -783 tis. € | 317 tis. € | 255 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 13,0 mil. € | 2,2 mil. € | -1,0 mil. € | -1,4 mil. € | -1,5 mil. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7,6 mil. € | 1,9 mil. € | 416 tis. € | 44 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 7,2 mil. € | 1,6 mil. € | 412 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 12. 2013
123
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 10. 12. 2020
- 2Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 10. 12. 2020
- 3Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 10. 12. 2020
- 4Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 10. 12. 2020
- 5Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 5. 5. 2020
- 6Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 5. 2020
- 7Plynárenstvo v rozsahu dodávka plynuod 7. 5. 2016
- 8Elektroenergetika v rozsahu dodávka elektrinyod 27. 3. 2014
- 9obstarávanie služieb spojených so správou bytového a nebytového fonduod 28. 12. 2013
- 10prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 12. 2013
- 11prenájom hnuteľných vecíod 28. 12. 2013
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 12. 2013
- 13činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 12. 2013
- 14dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 12. 2013
- 15finančný leasingod 28. 12. 2013
- 16administratívne službyod 28. 12. 2013
- 17uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 12. 2013
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 28. 12. 2013
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 12. 2013
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 12. 2013
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 28. 12. 2013
- 22reklamné a marketingové službyod 28. 12. 2013
- 23počítačové službyod 28. 12. 2013
- 24služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47542667
- RÚZ ID
- 1519820
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 12. 2013Založenie spoločnosti123
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat12 963 582 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 3. 2014Registrácia platcu DPHSK2023979870