NUBIUM, s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (4,8 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 11. 2013
- Sídlo
- Trenčianska 705/55, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža21,4 %
- ROA (návratnosť aktív)5,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,3 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.75netIncome: 711 696revenue: 4 825 497prevNetIncome: 777 281
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.68equity: 2 135 001assets: 12 797 878
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.32equity: 2 135 001assets: 12 797 878
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.95revenueYoY: —validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.38netMargin: 14.75ebitda: 1 031 681revenue: 4 825 497
Altman Z''-Score1.91Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.56 % vs. predchádzajúce 6.12 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.32 % vs. predchádzajúce 88.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.68 % vs. predchádzajúca 11.21 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 4.8 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 14.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,8 mil. € | — | — |
| EBITDA | 1,0 mil. € | 949 tis. € | +8,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 929 tis. € | 854 tis. € | +8,7 % |
| Čistý zisk | 712 tis. € | 777 tis. € | −8,4 % |
| Aktíva | 12,8 mil. € | 12,7 mil. € | +0,8 % |
| Vlastné imanie | 2,1 mil. € | 1,4 mil. € | +50,0 % |
- 26. 11. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.7%
- Cudzie zdroje83.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4,8 mil. € | 12,8 mil. € | 2,1 mil. € | 1,0 mil. € | 712 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 12,7 mil. € | 1,4 mil. € | 949 tis. € | 777 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 11,9 mil. € | 776 tis. € | 776 tis. € | 535 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 12,6 mil. € | 966 tis. € | 640 tis. € | 479 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 12,0 mil. € | 487 tis. € | 473 tis. € | 209 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 11,7 mil. € | 278 tis. € | 706 tis. € | 538 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4,6 mil. € | 11,0 mil. € | -263 tis. € | 879 tis. € | 576 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4,3 mil. € | 10,6 mil. € | -840 tis. € | 196 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3,8 mil. € | 10,3 mil. € | -815 tis. € | 185 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 4,3 mil. € | 10,7 mil. € | -787 tis. € | -100 tis. € | -215 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 11. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 1. 2019
- 2Počítačové službyod 26. 11. 2013
- 3Reklamné a marketingové službyod 26. 11. 2013
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 11. 2013
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 11. 2013
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchodod 26. 11. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 11. 2013
- 8Prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 11. 2013
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 26. 11. 2013
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 11. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47545674
- RÚZ ID
- 1518312
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 11. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat4 825 497 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2014Registrácia platcu DPHSK2023978055