HECAT, a. s.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 316 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 4. 12. 2013
- Sídlo
- Bajkalská 18/A, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-481,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,6 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť94,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 851.33netIncome: 56 426revenue: 6 628prevNetIncome: 80 150
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.93equity: 3 467 063assets: 3 652 321
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.07equity: 3 467 063assets: 3 652 321
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -30.68revenueYoY: 316.07validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -481.04netMargin: 851.33ebitda: -31 883revenue: 6 628
Altman Z''-Score24.56Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 19.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.54 % vs. predchádzajúce 2.23 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.07 % vs. predchádzajúce 5.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 851.33 % vs. predchádzajúca 5031.39 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.93 % vs. predchádzajúca 94.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 6628 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +316 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 316 % na 6628 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 851.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 8.51 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 1593 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 2 tis. € | +316,1 % |
| EBITDA | -32 tis. € | -9 tis. € | −249,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -29 tis. € | -8 tis. € | −249,4 % |
| Čistý zisk | 56 tis. € | 80 tis. € | −29,6 % |
| Aktíva | 3,7 mil. € | 3,6 mil. € | +1,5 % |
| Vlastné imanie | 3,5 mil. € | 3,4 mil. € | +1,7 % |
- 4. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.9%
- Cudzie zdroje5.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 3,7 mil. € | 3,5 mil. € | -32 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 3,6 mil. € | 3,4 mil. € | -9 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 700 € | 3,5 mil. € | 3,3 mil. € | -10 tis. € | 194 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 360 € | 3,5 mil. € | 3,1 mil. € | -4 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 3,7 mil. € | 3,1 mil. € | -5 tis. € | 2,9 mil. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 2,0 mil. € | 177 tis. € | -4 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 128 € | 2,0 mil. € | 155 tis. € | -4 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 1,8 mil. € | 89 tis. € | -3 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 41 tis. € | 1,3 mil. € | 56 tis. € | 31 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 1,7 mil. € | -4 tis. € | -5 tis. € | -3 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 12. 2013
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47545798
- RÚZ ID
- 1520788
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 12. 2013Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat41 398 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna