PREŠOVSKÝ PIVOVAR, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 121 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (360 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 12. 2013
- Sídlo
- Petrovany 53, 08253, Petrovany
- EBITDA marža15,6 %
- ROA (návratnosť aktív)9,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)61,2 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť15,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.18netIncome: 33 021revenue: 359 716prevNetIncome: 19 761
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.95equity: 53 972assets: 361 000
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.05equity: 53 972assets: 361 000
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.27revenueYoY: 120.93validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.57netMargin: 9.18ebitda: 56 019revenue: 359 716
Altman Z''-Score1.48Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.29 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.89 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.15 % vs. predchádzajúce 11.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.05 % vs. predchádzajúce 83.15 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.00× vs. predchádzajúce 0.92×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.18 % vs. predchádzajúca 12.14 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.95 % vs. predchádzajúca 16.85 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 121 % na 360 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+121 %), aktíva (+103 %), vlastné imanie (+80 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 360 tis. € | 163 tis. € | +120,9 % |
| EBITDA | 56 tis. € | 28 tis. € | +101,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 50 tis. € | 25 tis. € | +101,5 % |
| Čistý zisk | 33 tis. € | 20 tis. € | +67,1 % |
| Aktíva | 361 tis. € | 178 tis. € | +103,3 % |
| Vlastné imanie | 54 tis. € | 30 tis. € | +80,4 % |
- 21. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.0%
- Cudzie zdroje85.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 360 tis. € | 361 tis. € | 54 tis. € | 56 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 163 tis. € | 178 tis. € | 30 tis. € | 28 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 76 tis. € | 108 tis. € | 10 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 147 tis. € | 172 tis. € | 17 tis. € | 28 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 158 tis. € | 169 tis. € | 12 tis. € | -43 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 76 tis. € | 202 tis. € | 59 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 117 tis. € | 88 tis. € | 58 tis. € | 5 tis. € | 828 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 175 tis. € | 120 tis. € | 67 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 196 tis. € | 140 tis. € | 60 tis. € | -2 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 208 tis. € | 130 tis. € | 68 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 12. 2013 → 26. 9. 2014
Adeus, s.r.o.
- Zmena sídla21. 12. 2013 → 26. 9. 2014
14, Petrovany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 27. 9. 2014
- 2spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 27. 9. 2014
- 3spracovanie a úprava čaju a kávyod 27. 9. 2014
- 4spracovanie prírodného meduod 27. 9. 2014
- 5výroba nápojovod 27. 9. 2014
- 6poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 9. 2014
- 7prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 9. 2014
- 8výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 27. 9. 2014
- 9výroba piva a sladuod 27. 9. 2014
- 10nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 12. 2013
- 11sťahovacie službyod 21. 12. 2013
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 12. 2013
- 13prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 12. 2013
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 12. 2013
- 15dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 12. 2013
- 16počítačové službyod 21. 12. 2013
- 17služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 12. 2013
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 12. 2013
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 12. 2013
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 12. 2013
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 21. 12. 2013
- 22administratívne službyod 21. 12. 2013
- 23činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 12. 2013
- 24vedenie účtovníctvaod 21. 12. 2013
- 25organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 12. 2013
- 26reklamné a marketingové službyod 21. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47551275
- RÚZ ID
- 1519853
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat359 716 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 8. 2014Registrácia platcu DPHSK2023998647
- 21. 12. 2013Zmena obchodného mena→ Adeus, s.r.o.
- 21. 12. 2013Zmena sídla14, Petrovany