MAGNON, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 12. 2013
- Sídlo
- Hlavné námestie 11, 94002, Nové Zámky
- EBITDA marža18,4 %
- ROA (návratnosť aktív)8,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,3 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť77,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.13netIncome: 1 407revenue: 9 960prevNetIncome: 396.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.57equity: 13 658assets: 17 607
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.43equity: 13 658assets: 17 607
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -14.68revenueYoY: 10.54validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.38netMargin: 14.13ebitda: 1 831revenue: 9 960
Altman Z''-Score6.52Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.99 % vs. predchádzajúce 2.53 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.43 % vs. predchádzajúce 21.75 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 0.58×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.13 % vs. predchádzajúca 4.40 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.57 % vs. predchádzajúca 78.25 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9960 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 9960 € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 14.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+11 %), aktíva (+12 %), vlastné imanie (+11 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 9 tis. € | +10,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 502 € | +264,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 452 € | +264,7 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 396 € | +255,3 % |
| Aktíva | 18 tis. € | 16 tis. € | +12,5 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 12 tis. € | +11,5 % |
- 17. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.6%
- Cudzie zdroje22.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 9 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | 502 € | 396 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 12 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 899 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 35 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | 911 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 37 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | 523 € | 355 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 40 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | -844 € | -952 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 54 tis. € | 13 tis. € | 642 € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 48 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 518 € | -60 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 47 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | 764 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 42 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | -400 € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v rybárstveod 21. 8. 2020
- 2Organizovanie športových podujatíod 21. 8. 2020
- 3Podnikanie na ostatných vodných plochách v osobitnom režimeod 21. 8. 2020
- 4Reklamné a marketingové službyod 17. 12. 2013
- 5Administratívne službyod 17. 12. 2013
- 6Vedenie účtovníctvaod 17. 12. 2013
- 7Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 17. 12. 2013
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 12. 2013
- 9Počítačové službyod 17. 12. 2013
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 12. 2013
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 17. 12. 2013
- 12Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 12. 2013
- 13Čistiace a upratovacie službyod 17. 12. 2013
- 14Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 17. 12. 2013
- 15Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 17. 12. 2013
- 16Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 17. 12. 2013
- 17Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 17. 12. 2013
- 18Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 17. 12. 2013
- 19Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 17. 12. 2013
- 20Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 17. 12. 2013
- 21Výroba a montáž tieniacej technikyod 17. 12. 2013
- 22Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 17. 12. 2013
- 23Čistenie kanalizačných systémovod 17. 12. 2013
- 24Diagnostika kanalizačných potrubíod 17. 12. 2013
- 25Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 12. 2013
- 26Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 12. 2013
- 27Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 12. 2013
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 17. 12. 2013
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 17. 12. 2013
- 30Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 17. 12. 2013
- 31Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 17. 12. 2013
- 32Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 12. 2013
- 33Sťahovacie službyod 17. 12. 2013
- 34Kuriérske službyod 17. 12. 2013
- 35Vykonávanie odťahovej službyod 17. 12. 2013
- 36Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 17. 12. 2013
- 37Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 12. 2013
- 38Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 17. 12. 2013
- 39Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 17. 12. 2013
- 40Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 17. 12. 2013
- 41Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 17. 12. 2013
- 42Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 17. 12. 2013
- 43Faktoring a forfaitingod 17. 12. 2013
- 44Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 17. 12. 2013
- 45Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 12. 2013
- 46Prenájom hnuteľných vecíod 17. 12. 2013
- 47Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 17. 12. 2013
- 48Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 12. 2013
- 49Prevádzkovanie športových zariadeníod 17. 12. 2013
- 50Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 17. 12. 2013
- 51Prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 12. 2013
- 52Fotografické službyod 17. 12. 2013
- 53Donášková službaod 17. 12. 2013
- 54Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 17. 12. 2013
- 55Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 17. 12. 2013
- 56Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 17. 12. 2013
- 57Služby požičovníod 17. 12. 2013
- 58Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 17. 12. 2013
- 59Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 17. 12. 2013
- 60Hubenie škodlivých živočíchov, mikroorganizmov a potláčanie ďalších škodlivých činiteľovod 17. 12. 2013
- 61Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 17. 12. 2013
- 62Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47551976
- RÚZ ID
- 1520463
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat53 920 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna