SOKAN, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 213 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (33 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 12. 2013
- Sídlo
- Bardejovská 2040/16, 08006, Prešov
- EBITDA marža12,6 %
- ROA (návratnosť aktív)16,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,1 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť29,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.26netIncome: 3 724revenue: 33 061prevNetIncome: 353.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.53equity: 6 635assets: 22 466
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.47equity: 6 635assets: 22 466
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.20revenueYoY: 213.29validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.64netMargin: 11.26ebitda: 4 179revenue: 33 061
Altman Z''-Score3.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.58 % vs. predchádzajúce 1.57 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.47 % vs. predchádzajúce 87.05 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.47× vs. predchádzajúce 0.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.26 % vs. predchádzajúca 3.35 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.53 % vs. predchádzajúca 12.95 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 33061 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +213 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 213 % na 33 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 16.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 33 tis. € | 11 tis. € | +213,3 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 418 € | +899,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 376 € | +899,8 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 353 € | +955,0 % |
| Aktíva | 22 tis. € | 22 tis. € | −0,1 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 3 tis. € | +127,9 % |
- 21. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.5%
- Cudzie zdroje70.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 33 tis. € | 22 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 11 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | 418 € | 353 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 23 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 13 tis. € | 22 tis. € | 1 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 20 tis. € | 13 € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 25 tis. € | 21 tis. € | -1 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 14 tis. € | 29 tis. € | -3 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4 tis. € | 21 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12 tis. € | 23 tis. € | -4 tis. € | 1 tis. € | 536 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 37 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 12. 2013
- 2čistenie a kontrola komínovod 21. 12. 2013
- 3preskúšavanie komínovod 21. 12. 2013
- 4výroba bižutérie a suvenírovod 21. 12. 2013
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 12. 2013
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 12. 2013
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 12. 2013
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 21. 12. 2013
- 9služby požičovníod 21. 12. 2013
- 10ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 21. 12. 2013
- 11ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 21. 12. 2013
- 12donášková službaod 21. 12. 2013
- 13služby súvisiace so skrášľovaním telaod 21. 12. 2013
- 14čistiace a upratovacie službyod 21. 12. 2013
- 15osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 21. 12. 2013
- 16kuriérske službyod 21. 12. 2013
- 17oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 21. 12. 2013
- 18oprava odevov, textilu a bytového textiluod 21. 12. 2013
- 19údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 21. 12. 2013
- 20dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 12. 2013
- 21kopanie studní - vŕtanie studní s dĺžkou do 30mod 21. 12. 2013
- 22prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 12. 2013
- 23prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 12. 2013
- 24administratívne službyod 21. 12. 2013
- 25vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 12. 2013
- 26poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 21. 12. 2013
- 27poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 21. 12. 2013
- 28správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 21. 12. 2013
- 29poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 21. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47552280
- RÚZ ID
- 1515076
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat36 851 EUR · rok 2015