Optimal Konzept, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (544 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 11. 2013
- Sídlo
- Ďurčiná 161/161, 01501, Ďurčiná
- EBITDA marža9,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,7 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť37,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.508netIncome: 2 764revenue: 544 161prevNetIncome: 63 295
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 37.50equity: 102 676assets: 273 795
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 62.50equity: 102 676assets: 273 795
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.39revenueYoY: -48.81validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.32netMargin: 0.508ebitda: 50 695revenue: 544 161
Altman Z''-Score3.23Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.01 % vs. predchádzajúce 22.03 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 62.50 % vs. predchádzajúce 65.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.99× vs. predchádzajúce 3.70×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.51 % vs. predchádzajúca 5.95 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.50 % vs. predchádzajúca 34.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 49 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 544 tis. € | 1,1 mil. € | −48,8 % |
| EBITDA | 51 tis. € | 110 tis. € | −53,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | 99 tis. € | −53,7 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 63 tis. € | −95,6 % |
| Aktíva | 274 tis. € | 287 tis. € | −4,7 % |
| Vlastné imanie | 103 tis. € | 100 tis. € | +2,8 % |
- 27. 11. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie37.5%
- Cudzie zdroje62.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 544 tis. € | 274 tis. € | 103 tis. € | 51 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 287 tis. € | 100 tis. € | 110 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 151 tis. € | 149 tis. € | 37 tis. € | 47 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 151 tis. € | 179 tis. € | 2 tis. € | -5 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 134 tis. € | 319 tis. € | -37 tis. € | -57 tis. € | -75 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 257 tis. € | 254 tis. € | 38 tis. € | 32 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 173 tis. € | 198 tis. € | 42 tis. € | -28 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 318 tis. € | 183 tis. € | 75 tis. € | 49 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 180 tis. € | 121 tis. € | 41 tis. € | 39 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 150 tis. € | 60 tis. € | 15 tis. € | 29 tis. € | 18 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 11. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odborné poradenské služby pre uchádzačov a záujemcov o zamestnanie okrem činnosti športového agentaod 27. 6. 2023
- 2Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 27. 6. 2023
- 3Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 15. 9. 2020
- 4Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 15. 9. 2020
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 5. 2018
- 6Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 10. 5. 2018
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 5. 2018
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 5. 2018
- 9Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 10. 5. 2018
- 10Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 5. 2018
- 11Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 10. 5. 2018
- 12Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 10. 5. 2018
- 13Dizajnérske činnostiod 10. 5. 2018
- 14Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 10. 5. 2018
- 15Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 10. 5. 2018
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 5. 2018
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 11. 2013
- 18Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 27. 11. 2013
- 19Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 27. 11. 2013
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 11. 2013
- 21Činnosť podnikateľských, orgnizačných a ekonomických poradcovod 27. 11. 2013
- 22Reklamné a marketingové službyod 27. 11. 2013
- 23Počítačové službyod 27. 11. 2013
- 24Administratívne službyod 27. 11. 2013
- 25Čistiace a upratovacie službyod 27. 11. 2013
- 26Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 11. 2013
- 27Prenájom hnuteľných vecíod 27. 11. 2013
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 11. 2013
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 11. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47553120
- RÚZ ID
- 1523753
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 11. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 063 115 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 7. 7. 2014Registrácia platcu DPHSK2023940930