SP resort, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 174 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (745 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 12. 2013
- Sídlo
- Svätoplukova 1, 01001, Žilina
- EBITDA marža8,1 %
- ROA (návratnosť aktív)17,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)181,7 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.82netIncome: 50 794revenue: 744 522prevNetIncome: -16 058
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.61equity: 27 953assets: 290 781
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.39equity: 27 953assets: 290 781
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 60.80revenueYoY: 174.16validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.09netMargin: 6.82ebitda: 60 227revenue: 744 522
Altman Z''-Score1.72Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.47 % vs. predchádzajúce -12.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.39 % vs. predchádzajúce 118.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.56× vs. predchádzajúce 2.16×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.82 % vs. predchádzajúca -5.91 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.61 % vs. predchádzajúca -18.14 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 182 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (27953 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 174 % na 745 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 17.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 745 tis. € | 272 tis. € | +174,2 % |
| EBITDA | 60 tis. € | 14 tis. € | +322,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 54 tis. € | 13 tis. € | +322,8 % |
| Čistý zisk | 51 tis. € | -16 tis. € | +416,3 % |
| Aktíva | 291 tis. € | 126 tis. € | +130,9 % |
| Vlastné imanie | 28 tis. € | -23 tis. € | +222,4 % |
- 4. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.6%
- Cudzie zdroje90.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 745 tis. € | 291 tis. € | 28 tis. € | 60 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 272 tis. € | 126 tis. € | -23 tis. € | 14 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 9 tis. € | -7 tis. € | — | -96 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 134 € | 9 tis. € | -7 tis. € | -176 € | -276 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 326 € | 9 tis. € | -6 tis. € | 236 € | 139 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 10 tis. € | -7 tis. € | -992 € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 32 tis. € | 11 tis. € | -7 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8 tis. € | 10 tis. € | -10 tis. € | -17 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 23 € | 9 tis. € | 7 tis. € | -159 € | -639 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 17 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena21. 10. 2020 → 1. 3. 2023
digmySag-an, s.r.o.
- Zmena obchodného mena29. 6. 2017 → 20. 10. 2020
digmySag-an
- Založenie spoločnosti4. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 12. 2013 → 28. 6. 2017
MILÁNO ROZVOZ, s.r.o.
- Zmena sídla4. 12. 2013 → 28. 6. 2017
Mojmírová 3194/26, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 2. 3. 2023
- 2Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 2. 3. 2023
- 3Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 2. 3. 2023
- 4Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 3. 2023
- 5Čistiace a upratovacie službyod 2. 3. 2023
- 6Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 2. 3. 2023
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 3. 2023
- 8Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 2. 3. 2023
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 3. 2023
- 10Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 3. 2023
- 11Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 29. 6. 2017
- 12Organizovanie športových podujatíod 29. 6. 2017
- 13Reklamné a marketingové službyod 29. 6. 2017
- 14Činnosť organizačných a ekonomických poradcovod 29. 6. 2017
- 15Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 29. 6. 2017
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 6. 2017
- 17Výroba odevovod 29. 6. 2017
- 18Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 12. 2013
- 19Skladovanieod 4. 12. 2013
- 20Donášková službaod 4. 12. 2013
- 21Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 12. 2013
- 22Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 4. 12. 2013
- 23Prevádzkovanie výdajne stravyod 4. 12. 2013
- 24Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 12. 2013
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 12. 2013
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 12. 2013
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47555840
- RÚZ ID
- 1512582
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat744 522 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 9. 2023Registrácia platcu DPHSK2023954834
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 21. 10. 2020Zmena obchodného mena→ digmySag-an, s.r.o.
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 29. 6. 2017Zmena obchodného mena→ digmySag-an
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 4. 12. 2013Zmena obchodného mena→ MILÁNO ROZVOZ, s.r.o.
- 4. 12. 2013Zmena sídlaMojmírová 3194/26, Žilina