cadplan s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 300 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (12 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 12. 2013
- Sídlo
- Diaková 135, 03802, Diaková
- EBITDA marža88,9 %
- ROA (návratnosť aktív)52,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)60,2 %
- Zadlženosť14 %
- Kapitálová primeranosť86,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 81.45netIncome: 9 774revenue: 12 000prevNetIncome: -5 226
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.48equity: 16 227assets: 18 764
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.52equity: 16 227assets: 18 764
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 27.42revenueYoY: 300.00validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 88.95netMargin: 81.45ebitda: 10 674revenue: 12 000
Altman Z''-Score13.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.72 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 52.09 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 52.09 % vs. predchádzajúce -73.84 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.52 % vs. predchádzajúce 8.83 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.64× vs. predchádzajúce 0.42×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 81.45 % vs. predchádzajúca -174.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.48 % vs. predchádzajúca 91.17 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 12000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +300 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 300 % na 12 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 81.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.81 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 88.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 86 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 12 tis. € | 3 tis. € | +300,0 % |
| EBITDA | 11 tis. € | -5 tis. € | +307,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | -5 tis. € | +307,6 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -5 tis. € | +287,0 % |
| Aktíva | 19 tis. € | 7 tis. € | +165,1 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 6 tis. € | +151,5 % |
- 12. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.5%
- Cudzie zdroje13.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 12 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 12 tis. € | 12 tis. € | -150 € | -234 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 942 € | 669 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | -141 € | -158 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 880 € | 662 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 11 tis. € | 11 tis. € | -100 € | -226 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 12. 2013 → 17. 2. 2020
Devínska 4507/19, Martin
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1počítačové službyod 12. 12. 2013
- 2služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 12. 2013
- 3výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 12. 2013
- 4výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 12. 12. 2013
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 12. 2013
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 12. 2013
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 12. 2013
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 12. 2013
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 12. 2013
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 12. 2013
- 11administratívne službyod 12. 12. 2013
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 12. 2013
- 13činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 12. 2013
- 14inžinierska činnosťod 12. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47555971
- RÚZ ID
- 1512578
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat12 000 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 12. 12. 2013Zmena sídlaDevínska 4507/19, Martin