SIMPLY COMMERCE, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 12. 2013
- Sídlo
- Alexandra Rudnaya 2346/71, 01001, Žilina
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,4 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť19,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.26netIncome: 14 602revenue: 1 159 110prevNetIncome: 18 539
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.69equity: 79 556assets: 404 087
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.31equity: 79 556assets: 404 087
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.41revenueYoY: 3.08validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.90netMargin: 1.26ebitda: 22 013revenue: 1 159 110
Altman Z''-Score1.68Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.61 % vs. predchádzajúce 5.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.31 % vs. predchádzajúce 81.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.87× vs. predchádzajúce 3.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.26 % vs. predchádzajúca 1.65 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.69 % vs. predchádzajúca 18.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | +3,1 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 25 tis. € | −13,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 23 tis. € | −13,4 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 19 tis. € | −21,2 % |
| Aktíva | 404 tis. € | 354 tis. € | +14,2 % |
| Vlastné imanie | 80 tis. € | 65 tis. € | +22,5 % |
- 5. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.7%
- Cudzie zdroje80.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 404 tis. € | 80 tis. € | 22 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,1 mil. € | 354 tis. € | 65 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,0 mil. € | 300 tis. € | 65 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 993 tis. € | 335 tis. € | 53 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,0 mil. € | 256 tis. € | 42 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 714 tis. € | 278 tis. € | 30 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 611 tis. € | 165 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 383 tis. € | 140 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 246 tis. € | 69 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 51 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 86 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 12. 2013 → 7. 2. 2020
Platanová 3225/3, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 30. 7. 2021
- 2Čistiace a upratovacie službydajom na priamu konzumáciuod 30. 7. 2021
- 3Služby požičovníod 30. 7. 2021
- 4Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 30. 7. 2021
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 7. 2021
- 6Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 30. 7. 2021
- 7Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 7. 2021
- 8Kuriérske službyatíod 30. 7. 2021
- 9Sťahovacie službyod 30. 7. 2021
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 7. 2021
- 11Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 30. 7. 2021
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 7. 2021
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 5. 2015
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 5. 2015
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 5. 2015
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 12. 2013
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 12. 2013
- 18Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 12. 2013
- 19Odevná výrobaod 5. 12. 2013
- 20Textilná výrobaod 5. 12. 2013
- 21Reklamné a marketingové službyod 5. 12. 2013
- 22Vedenie účtovníctvaod 5. 12. 2013
- 23Administratívne službyod 5. 12. 2013
- 24Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 12. 2013
- 25Prenájom hnuteľných vecíod 5. 12. 2013
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 12. 2013
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 12. 2013
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47563621
- RÚZ ID
- 1521193
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 159 110 EUR · rok 2025
- 22. 5. 2025Registrácia platcu DPHSK2023970905
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 12. 2013Zmena sídlaPlatanová 3225/3, Žilina