MKR TRANS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (371 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 12. 2013
- Sídlo
- Jasenica 201, 01817, Jasenica
- EBITDA marža1,2 %
- ROA (návratnosť aktív)3,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,0 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.574netIncome: 2 131revenue: 370 946prevNetIncome: 2 822
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.43equity: 30 320assets: 61 344
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.57equity: 30 320assets: 61 344
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.74revenueYoY: 31.49validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.20netMargin: 0.574ebitda: 4 433revenue: 370 946
Altman Z''-Score-1.52Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.47 % vs. predchádzajúce 4.27 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.57 % vs. predchádzajúce 57.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.05× vs. predchádzajúce 4.27×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.57 % vs. predchádzajúca 1.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.43 % vs. predchádzajúca 42.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 371 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+31 %), ale aktíva klesajú (-7 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 371 tis. € | 282 tis. € | +31,5 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 4 tis. € | +24,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 3 tis. € | +24,1 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −24,5 % |
| Aktíva | 61 tis. € | 66 tis. € | −7,2 % |
| Vlastné imanie | 30 tis. € | 28 tis. € | +7,6 % |
- 13. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.4%
- Cudzie zdroje50.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 371 tis. € | 61 tis. € | 30 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 282 tis. € | 66 tis. € | 28 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 321 tis. € | 243 tis. € | 4 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 451 tis. € | 421 tis. € | -27 tis. € | -24 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 546 tis. € | 317 tis. € | -17 tis. € | -18 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 300 tis. € | 299 tis. € | 24 tis. € | -49 € | -7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 249 tis. € | 201 tis. € | 19 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 94 tis. € | 130 tis. € | 21 tis. € | -2 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 14 tis. € | 14 tis. € | — | -480 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 14 tis. € | 14 tis. € | — | -319 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 30. 4. 2015
- 2Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 30. 4. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 12. 2013
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 12. 2013
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 12. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 12. 2013
- 7Vykonávanie odťahovej službyod 13. 12. 2013
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 12. 2013
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 12. 2013
- 10Administratívne službyod 13. 12. 2013
- 11Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 13. 12. 2013
- 12Čistiace a upratovacie službyod 13. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47566680
- RÚZ ID
- 1514732
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat546 312 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 3. 2015Registrácia platcu DPHSK2023990078
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna