Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Optimizer s. r. o.

aktívna
Dolná ulica 1C, 01313, Kunerad
bývalá registrácia podľa §7a, od 20. 1. 2015
spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)15 tis. €
262,1 %vs 2023
Zisk (2024)-3 tis. €
66,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)5 tis. €
36,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)8 %
86,4 %Nízkavs 2023
ROE (2024)-57.9 %
46,3 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 262 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 35/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 92 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 8 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 1. 2014
Sídlo
Dolná ulica 1C, 01313, Kunerad
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-16,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-53,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-57,9 %
  • Zadlženosť8 %
  • Kapitálová primeranosť92,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je dlhodobo stratová.
35/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -18.87
  • netIncome: -2 830
  • revenue: 15 000
  • prevNetIncome: -8 326
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 92.42
  • equity: 4 887
  • assets: 5 288
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 7.58
  • equity: 4 887
  • assets: 5 288
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -1.82
  • revenueYoY: 262.06
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -16.50
  • netMargin: -18.87
  • ebitda: -2 475
  • revenue: 15 000
Altman Z''-Score43.35Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.82aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.2631.41aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.67aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0512.80presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -53.52 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -53.52 % vs. predchádzajúce -47.57 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 7.58 % vs. predchádzajúce 55.90 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.84× vs. predchádzajúce 0.24×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -18.87 % vs. predchádzajúca -200.97 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.42 % vs. predchádzajúca 44.10 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 70 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 15000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Tržby +262 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 262 % na 15 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -18.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 4143 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby15 tis. €4 tis. €+262,1 %
EBITDA-2 tis. €-8 tis. €+69,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-2 tis. €-7 tis. €+69,6 %
Čistý zisk-3 tis. €-8 tis. €+66,0 %
Aktíva5 tis. €18 tis. €−69,8 %
Vlastné imanie5 tis. €8 tis. €−36,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 1. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 10. 9. 2024Zmena sídla
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby