Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BRB systém, s.r.o.

aktívna
Nám. SNP 3, 91701, Trnava
podľa §4, registrácia od 1. 5. 2015
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)58 tis. €
89,6 %vs 2024
Zisk (2025)9 tis. €
526,7 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)117 tis. €
8,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)43 %
47,6 %Strednávs 2024
ROE (2025)7.8 %
493,4 %Dobrévs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 90 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 60/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (58 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -90 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 16 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 57 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 12. 2013
Sídlo
Nám. SNP 3, 91701, Trnava
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža12,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)7,8 %
  • Zadlženosť43 %
  • Kapitálová primeranosť56,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (58 tis. €), je zisková.
60/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 15.81
  • netIncome: 9 166
  • revenue: 57 992
  • prevNetIncome: -2 148
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 56.92
  • equity: 117 272
  • assets: 206 024
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 43.08
  • equity: 117 272
  • assets: 206 024
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -31.67
  • revenueYoY: -89.63
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 12.47
  • netMargin: 15.81
  • ebitda: 7 230
  • revenue: 57 992
Altman Z''-Score4.66Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.12aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.96aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.20aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.39presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.45 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.45 % vs. predchádzajúce -0.35 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 43.08 % vs. predchádzajúce 82.16 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.28× vs. predchádzajúce 0.92×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.81 % vs. predchádzajúca -0.38 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.92 % vs. predchádzajúca 17.84 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 66 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 90 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 15.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby58 tis. €559 tis. €−89,6 %
EBITDA7 tis. €4 tis. €+98,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)7 tis. €3 tis. €+98,2 %
Čistý zisk9 tis. €-2 tis. €+526,7 %
Aktíva206 tis. €606 tis. €−66,0 %
Vlastné imanie117 tis. €108 tis. €+8,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 12. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby