Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

m-group Ltd., s. r. o.

aktívna
Koncová 10794/22A, 83107, Bratislava - mestská časť Vajnory
podľa §4, registrácia od 1. 4. 2014
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)64 tis. €
45,5 %vs 2023
Zisk (2024)-120 tis. €
129×vs 2023
Vlastné imanie (2024)24 tis. €
83,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)81 %
102,0 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-505.0 %
788×Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 45 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 0/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (64 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -45 % medziročne
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 81 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 12. 2013
Sídlo
Koncová 10794/22A, 83107, Bratislava - mestská časť Vajnory
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-160,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-94,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-505,0 %
  • Zadlženosť81 %
  • Kapitálová primeranosť18,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (64 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
0/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -187.00
  • netIncome: -119 762
  • revenue: 64 043
  • prevNetIncome: -918.00
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 18.80
  • equity: 23 716
  • assets: 126 154
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 81.20
  • equity: 23 716
  • assets: 126 154
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -14.30
  • revenueYoY: -45.47
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -160.77
  • netMargin: -187.00
  • ebitda: -102 959
  • revenue: 64 043
Altman Z''-Score-5.34Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.37aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.29aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-4.66aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.24presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -94.93 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -94.93 % vs. predchádzajúce -0.38 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 81.20 % vs. predchádzajúce 40.20 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.51× vs. predchádzajúce 0.49×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -187.00 % vs. predchádzajúca -0.78 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.80 % vs. predchádzajúca 59.80 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 47 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -505 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (23716 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 45 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -187.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby64 tis. €117 tis. €−45,5 %
EBITDA-103 tis. €15 tis. €−765,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-93 tis. €14 tis. €−765,8 %
Čistý zisk-120 tis. €-918 €−129×
Aktíva126 tis. €240 tis. €−47,4 %
Vlastné imanie24 tis. €143 tis. €−83,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 12. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby