Rio Line s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 154 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 12. 2013
- Sídlo
- Esterházyovcov 1595/16, 92401, Galanta
- EBITDA marža9,2 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,3 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.93netIncome: 43 405revenue: 2 247 693prevNetIncome: 1 731
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.98equity: 95 874assets: 1 372 763
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.02equity: 95 874assets: 1 372 763
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.63revenueYoY: 153.68validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.15netMargin: 1.93ebitda: 205 668revenue: 2 247 693
Altman Z''-Score0.53Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.16 % vs. predchádzajúce 0.13 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.02 % vs. predchádzajúce 95.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.64× vs. predchádzajúce 0.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.93 % vs. predchádzajúca 0.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.98 % vs. predchádzajúca 4.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 154 % na 2.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 886 tis. € | +153,7 % |
| EBITDA | 206 tis. € | 199 tis. € | +3,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 185 tis. € | 179 tis. € | +3,2 % |
| Čistý zisk | 43 tis. € | 2 tis. € | +24× |
| Aktíva | 1,4 mil. € | 1,3 mil. € | +5,4 % |
| Vlastné imanie | 96 tis. € | 52 tis. € | +82,7 % |
- 14. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.0%
- Cudzie zdroje93.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 1,4 mil. € | 96 tis. € | 206 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 886 tis. € | 1,3 mil. € | 52 tis. € | 199 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,6 mil. € | 764 tis. € | 51 tis. € | 283 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 451 tis. € | 698 tis. € | 29 tis. € | 44 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,0 mil. € | 265 tis. € | 34 tis. € | 161 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 84 tis. € | 215 tis. € | -300 tis. € | -64 tis. € | -94 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 81 tis. € | 273 tis. € | -206 tis. € | -26 tis. € | -84 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 58 tis. € | 254 tis. € | -122 tis. € | -48 tis. € | -80 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 67 tis. € | 302 tis. € | -42 tis. € | 333 € | -30 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 76 tis. € | 159 tis. € | -12 tis. € | 18 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 12. 2013 → 19. 5. 2021
Šafárikova 1526/46, Galanta
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 12. 2013
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 14. 12. 2013
- 3nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 12. 2013
- 4vykonávanie odťahovej službyod 14. 12. 2013
- 5sťahovacie službyod 14. 12. 2013
- 6služby verejných nosičovod 14. 12. 2013
- 7kuriérske službyod 14. 12. 2013
- 8ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 12. 2013
- 9poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 12. 2013
- 10prevádzkovanie výdajne stravyod 14. 12. 2013
- 11výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 14. 12. 2013
- 12poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 14. 12. 2013
- 13ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 14. 12. 2013
- 14prenájom hnuteľných vecíod 14. 12. 2013
- 15čistiace a upratovacie službyod 14. 12. 2013
- 16organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 12. 2013
- 17prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 12. 2013
- 18fotografické službyod 14. 12. 2013
- 19donášková službaod 14. 12. 2013
- 20služby súvisiace so skrášľovaním telaod 14. 12. 2013
- 21reklamné a marketingové službyod 14. 12. 2013
- 22služby požičovníod 14. 12. 2013
- 23ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 14. 12. 2013
- 24diskotekárska činnosťod 14. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47575778
- RÚZ ID
- 1520723
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 247 693 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 7. 2. 2014Registrácia platcu DPHSK2023967275
- 14. 12. 2013Zmena sídlaŠafárikova 1526/46, Galanta