IT Lyfe s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (65 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 12. 2013
- Sídlo
- Kružlová 65, 09002, Kružlová
- EBITDA marža97,8 %
- ROA (návratnosť aktív)45,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)51,5 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť87,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 77.06netIncome: 49 800revenue: 64 624prevNetIncome: 26 546
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 87.92equity: 96 708assets: 109 999
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 12.08equity: 96 708assets: 109 999
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.25revenueYoY: 98.59validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 97.81netMargin: 77.06ebitda: 63 211revenue: 64 624
Altman Z''-Score15.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.73 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 45.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 45.27 % vs. predchádzajúce 49.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 12.08 % vs. predchádzajúce 13.12 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.59× vs. predchádzajúce 0.60×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 77.06 % vs. predchádzajúca 81.57 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.92 % vs. predchádzajúca 86.88 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 99 % na 65 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 77.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.77 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 97.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 65 tis. € | 33 tis. € | +98,6 % |
| EBITDA | 63 tis. € | 31 tis. € | +102,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 57 tis. € | 28 tis. € | +102,2 % |
| Čistý zisk | 50 tis. € | 27 tis. € | +87,6 % |
| Aktíva | 110 tis. € | 54 tis. € | +103,7 % |
| Vlastné imanie | 97 tis. € | 47 tis. € | +106,2 % |
- 11. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie87.9%
- Cudzie zdroje12.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 65 tis. € | 110 tis. € | 97 tis. € | 63 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 33 tis. € | 54 tis. € | 47 tis. € | 31 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 23 tis. € | 20 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | 15 tis. € | 24 tis. € | 20 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 720 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 380 € | 8 tis. € | 8 tis. € | 9 € | -528 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 4 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -380 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové službyod 11. 12. 2013
- 2Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 12. 2013
- 3Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 11. 12. 2013
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 12. 2013
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 12. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 12. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 12. 2013
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 12. 2013
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 12. 2013
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 12. 2013
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 11. 12. 2013
- 12Administratívne službyod 11. 12. 2013
- 13Reklamné a marketingové službyod 11. 12. 2013
- 14Donášková službaod 11. 12. 2013
- 15Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 11. 12. 2013
- 16Prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47575913
- RÚZ ID
- 1523261
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat64 624 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna