Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ECO-DOMOV Výstavba rodinných domov s. r. o.

aktívna
Biskupa Kondého 4577/18, 92901, Dunajská Streda
podľa §4, registrácia od 10. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)432 tis. €
56,3 %vs 2023
Zisk (2024)-174 tis. €
55,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)427 tis. €
29,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)78 %
15,5 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-40.9 %
37,1 %Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 56 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 26/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (432 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -56 % medziročne
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 78 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
17. 12. 2013
Sídlo
Biskupa Kondého 4577/18, 92901, Dunajská Streda
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-31,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-9,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-40,9 %
  • Zadlženosť78 %
  • Kapitálová primeranosť22,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (432 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
26/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -40.35
  • netIncome: -174 371
  • revenue: 432 111
  • prevNetIncome: -390 707
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 21.97
  • equity: 426 773
  • assets: 1 942 116
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 78.03
  • equity: 426 773
  • assets: 1 942 116
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -22.83
  • revenueYoY: -56.31
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -31.84
  • netMargin: -40.35
  • ebitda: -137 576
  • revenue: 432 111
Altman Z''-Score1.39Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.43aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.07aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.40aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.30presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -8.98 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -8.98 % vs. predchádzajúce -21.08 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 78.03 % vs. predchádzajúce 67.57 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.22× vs. predchádzajúce 0.53×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -40.35 % vs. predchádzajúca -39.50 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.97 % vs. predchádzajúca 32.43 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 56 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -40.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby432 tis. €989 tis. €−56,3 %
EBITDA-138 tis. €-343 tis. €+59,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-124 tis. €-309 tis. €+59,9 %
Čistý zisk-174 tis. €-391 tis. €+55,4 %
Aktíva1,9 mil. €1,9 mil. €+4,8 %
Vlastné imanie427 tis. €601 tis. €−29,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 17. 12. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby