Fit - B, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (453 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 12. 2013
- Sídlo
- E.M.Šoltésovej 3109/1, 05201, Spišská Nová Ves
- EBITDA marža7,6 %
- ROA (návratnosť aktív)8,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)46,8 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť18,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.96netIncome: 22 484revenue: 453 033prevNetIncome: 5 603
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.87equity: 48 080assets: 254 842
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.13equity: 48 080assets: 254 842
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 201.51revenueYoY: 3.55validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.56netMargin: 4.96ebitda: 34 246revenue: 453 033
Altman Z''-Score1.98Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.82 % vs. predchádzajúce 3.88 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.13 % vs. predchádzajúce 82.26 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.78× vs. predchádzajúce 3.03×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.96 % vs. predchádzajúca 1.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.87 % vs. predchádzajúca 17.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 5.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 453 tis. € | 437 tis. € | +3,6 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 12 tis. € | +191,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 11 tis. € | +191,7 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 6 tis. € | +301,3 % |
| Aktíva | 255 tis. € | 144 tis. € | +76,6 % |
| Vlastné imanie | 48 tis. € | 26 tis. € | +87,8 % |
- 14. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.9%
- Cudzie zdroje81.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 453 tis. € | 255 tis. € | 48 tis. € | 34 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 437 tis. € | 144 tis. € | 26 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 264 tis. € | 112 tis. € | 20 tis. € | 198 € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 337 tis. € | 100 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 349 tis. € | 111 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 252 tis. € | 91 tis. € | 6 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 103 tis. € | 47 tis. € | -11 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 27 tis. € | -16 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4 tis. € | 13 tis. € | -13 tis. € | -9 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 22 € | 13 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47582995
- RÚZ ID
- 1522825
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat453 033 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 12. 2016Registrácia platcu DPHSK2023966296