RI.MAC, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (3,5 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 12. 2013
- Sídlo
- Fraňa Mojtu 14, 94901, Nitra
- EBITDA marža19,8 %
- ROA (návratnosť aktív)17,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,6 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť30,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.99netIncome: 317 530revenue: 3 533 410prevNetIncome: 313 837
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.23equity: 550 829assets: 1 822 278
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.77equity: 550 829assets: 1 822 278
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.35revenueYoY: 28.73validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.80netMargin: 8.99ebitda: 699 447revenue: 3 533 410
Altman Z''-Score6.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.42 % vs. predchádzajúce 16.71 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.77 % vs. predchádzajúce 73.70 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.94× vs. predchádzajúce 1.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.99 % vs. predchádzajúca 11.43 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.23 % vs. predchádzajúca 26.30 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 29 % na 3.5 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 17.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,5 mil. € | 2,7 mil. € | +28,7 % |
| EBITDA | 699 tis. € | 704 tis. € | −0,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 630 tis. € | 633 tis. € | −0,6 % |
| Čistý zisk | 318 tis. € | 314 tis. € | +1,2 % |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 1,9 mil. € | −3,0 % |
| Vlastné imanie | 551 tis. € | 494 tis. € | +11,5 % |
- 19. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.2%
- Cudzie zdroje69.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,5 mil. € | 1,8 mil. € | 551 tis. € | 699 tis. € | 318 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,7 mil. € | 1,9 mil. € | 494 tis. € | 704 tis. € | 314 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,3 mil. € | 1,9 mil. € | 342 tis. € | 750 tis. € | 312 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,7 mil. € | 1,3 mil. € | 457 tis. € | 334 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,2 mil. € | 467 tis. € | 280 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,7 mil. € | 999 tis. € | 407 tis. € | 130 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,4 mil. € | 814 tis. € | 583 tis. € | 107 tis. € | 81 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,5 mil. € | 734 tis. € | 503 tis. € | 111 tis. € | 109 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,1 mil. € | 787 tis. € | 393 tis. € | 123 tis. € | 116 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 775 tis. € | 356 tis. € | 280 tis. € | 186 tis. € | 180 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 12. 2013 → 21. 1. 2014
Ďurkova 12, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Technik požiarnej ochranyod 26. 3. 2020
- 2Činnosť na úseku požiarnej ochrany v rozsahu: servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych a požiarnotechnických zariadeníod 20. 2. 2020
- 3Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 28. 7. 2017
- 4vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 21. 10. 2016
- 5projektovanie pozemných staviebod 21. 10. 2016
- 6dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 2. 2016
- 7vykonávanie zváracích prácod 13. 2. 2016
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 2. 2016
- 9prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 2. 2016
- 10reklamné a marketingové službyod 19. 12. 2013
- 11prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 12. 2013
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 12. 2013
- 13počítačové službyod 19. 12. 2013
- 14služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 12. 2013
- 15čistiace a upratovacie službyod 19. 12. 2013
- 16projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 19. 12. 2013
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 19. 12. 2013
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 12. 2013
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 12. 2013
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 12. 2013
- 21administratívne práceod 19. 12. 2013
- 22informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 19. 12. 2013
- 23prenájom hnuteľných vecíod 19. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47583100
- RÚZ ID
- 1514613
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat3 533 410 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 14. 5. 2014Registrácia platcu DPHSK2023984732
- 19. 12. 2013Zmena sídlaĎurkova 12, Nitra