VIZUALDK stavby, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 42 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (202 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 12. 2013
- Sídlo
- Okružná 1258/50, 02601, Dolný Kubín
- EBITDA marža18,9 %
- ROA (návratnosť aktív)7,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,2 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť47,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.64netIncome: 23 505revenue: 201 960prevNetIncome: 119 019
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.33equity: 155 094assets: 327 677
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.67equity: 155 094assets: 327 677
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.05revenueYoY: -42.25validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.91netMargin: 11.64ebitda: 38 200revenue: 201 960
Altman Z''-Score5.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.94 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.17 % vs. predchádzajúce 33.90 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.67 % vs. predchádzajúce 62.52 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.62× vs. predchádzajúce 1.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.64 % vs. predchádzajúca 34.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.33 % vs. predchádzajúca 37.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 42 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 11.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 202 tis. € | 350 tis. € | −42,2 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 158 tis. € | −75,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 142 tis. € | −75,8 % |
| Čistý zisk | 24 tis. € | 119 tis. € | −80,3 % |
| Aktíva | 328 tis. € | 351 tis. € | −6,7 % |
| Vlastné imanie | 155 tis. € | 132 tis. € | +17,9 % |
- 5. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.3%
- Cudzie zdroje52.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 202 tis. € | 328 tis. € | 155 tis. € | 38 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 350 tis. € | 351 tis. € | 132 tis. € | 158 tis. € | 119 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 332 tis. € | 372 tis. € | 185 tis. € | 123 tis. € | 92 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 228 tis. € | 294 tis. € | 93 tis. € | 81 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 197 tis. € | 267 tis. € | 37 tis. € | 53 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 195 tis. € | 201 tis. € | 78 € | 35 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 115 tis. € | 205 tis. € | -22 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 144 tis. € | 185 tis. € | -18 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 70 tis. € | 112 tis. € | -38 tis. € | -25 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 73 tis. € | 67 tis. € | -12 tis. € | -13 tis. € | -15 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47585056
- RÚZ ID
- 1515549
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat349 689 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 4. 2014Registrácia platcu DPHSK2023956693