MITCO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 72 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 24/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (267 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 2. 2014
- Sídlo
- Brunovce 230, 91625, Brunovce
- EBITDA marža-16,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-21,0 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť9,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -24.99netIncome: -66 718revenue: 267 019prevNetIncome: 4 054
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.26equity: 318 435assets: 3 439 758
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.74equity: 318 435assets: 3 439 758
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.06revenueYoY: 71.99validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -16.55netMargin: -24.99ebitda: -44 181revenue: 267 019
Altman Z''-Score0.27Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.94 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.94 % vs. predchádzajúce 0.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.74 % vs. predchádzajúce 87.79 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.08× vs. predchádzajúce 0.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -24.99 % vs. predchádzajúca 2.61 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.26 % vs. predchádzajúca 12.21 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 72 % na 267 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -25.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 267 tis. € | 155 tis. € | +72,0 % |
| EBITDA | -44 tis. € | 24 tis. € | −285,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -40 tis. € | 21 tis. € | −285,0 % |
| Čistý zisk | -67 tis. € | 4 tis. € | −17× |
| Aktíva | 3,4 mil. € | 3,2 mil. € | +9,0 % |
| Vlastné imanie | 318 tis. € | 385 tis. € | −17,3 % |
- 4. 2. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.3%
- Cudzie zdroje90.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 267 tis. € | 3,4 mil. € | 318 tis. € | -44 tis. € | -67 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 155 tis. € | 3,2 mil. € | 385 tis. € | 24 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 147 tis. € | 2,4 mil. € | 381 tis. € | 33 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 145 tis. € | 1,6 mil. € | 369 tis. € | 26 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 121 tis. € | 1,2 mil. € | 360 tis. € | 28 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 104 tis. € | 714 tis. € | 342 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 104 tis. € | 721 tis. € | 338 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 104 tis. € | 762 tis. € | 330 tis. € | 34 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 104 tis. € | 810 tis. € | 307 tis. € | 52 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 82 tis. € | 792 tis. € | 3 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 2. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 3. 2014
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 2. 2014
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 2. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 2. 2014
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 2. 2014
- 6Textilná výrobaod 4. 2. 2014
- 7Odevná výrobaod 4. 2. 2014
- 8Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 4. 2. 2014
- 9Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 4. 2. 2014
- 10Výroba celulózy a papieraod 4. 2. 2014
- 11Výroba výrobkov z papieraod 4. 2. 2014
- 12Výroba mydla, pracích prostriedkov a éterických olejov, čistiacich, leštiacich, parfumérskych a toaletných prípravkovod 4. 2. 2014
- 13Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 4. 2. 2014
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 2. 2014
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 2. 2014
- 16Oprava odevov, textilu a bytového textiluod 4. 2. 2014
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 2. 2014
- 18Kuriérske službyod 4. 2. 2014
- 19Skladovanieod 4. 2. 2014
- 20Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 4. 2. 2014
- 21Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 2. 2014
- 22Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 2. 2014
- 23Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 2. 2014
- 24Prenájom hnuteľných vecíod 4. 2. 2014
- 25Administratívne službyod 4. 2. 2014
- 26Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 2. 2014
- 27Vedenie účtovníctvaod 4. 2. 2014
- 28Čistiace a upratovacie službyod 4. 2. 2014
- 29Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 2. 2014
- 30Reklamné a marketingové službyod 4. 2. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47587962
- RÚZ ID
- 1531864
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 2. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat267 019 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 6. 2014Registrácia platcu DPHSK2024025828