PORLAMAR, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 12. 2013
- Sídlo
- Kukučínova 691/41, 01901, Ilava
- EBITDA marža64,9 %
- ROA (návratnosť aktív)24,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,0 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť80,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 54.86netIncome: 32 330revenue: 58 927prevNetIncome: 19 728
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 80.23equity: 107 907assets: 134 500
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 19.77equity: 107 907assets: 134 500
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.00revenueYoY: 38.76validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 64.93netMargin: 54.86ebitda: 38 260revenue: 58 927
Altman Z''-Score10.02Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.04 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.04 % vs. predchádzajúce 19.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 19.77 % vs. predchádzajúce 24.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.42×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 54.86 % vs. predchádzajúca 46.45 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.23 % vs. predchádzajúca 75.60 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 39 % na 59 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 54.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.55 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 64.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 59 tis. € | 42 tis. € | +38,8 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 23 tis. € | +63,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 21 tis. € | +63,3 % |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 20 tis. € | +63,9 % |
| Aktíva | 135 tis. € | 100 tis. € | +34,5 % |
| Vlastné imanie | 108 tis. € | 76 tis. € | +42,8 % |
- 19. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie80.2%
- Cudzie zdroje19.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 59 tis. € | 135 tis. € | 108 tis. € | 38 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 42 tis. € | 100 tis. € | 76 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 37 tis. € | 80 tis. € | 56 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 26 tis. € | 77 tis. € | 39 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 37 tis. € | 92 tis. € | 29 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 49 tis. € | 89 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 49 tis. € | 84 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 49 tis. € | 80 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 50 tis. € | 78 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 49 tis. € | 75 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 12. 2013 → 7. 4. 2014
Východná 2338/21, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi(maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti(veľkoobchod)od 19. 12. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 12. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 12. 2013
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 12. 2013
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 19. 12. 2013
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 12. 2013
- 7Administratívne službyod 19. 12. 2013
- 8Vedenie účtovníctvaod 19. 12. 2013
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 12. 2013
- 10Vydavateľská činnosťod 19. 12. 2013
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 12. 2013
- 12Počítačové službyod 19. 12. 2013
- 13Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 12. 2013
- 14Prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 12. 2013
- 15Reklamné a marketingové službyod 19. 12. 2013
- 16Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 12. 2013
- 17Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 19. 12. 2013
- 18Služby požičovníod 19. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47590581
- RÚZ ID
- 1514803
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat58 927 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 19. 12. 2013Zmena sídlaVýchodná 2338/21, Trenčín