IFRAM, s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (41 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 1. 2014
- Sídlo
- Šustekova 14, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža1,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,2 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.22netIncome: 502.00revenue: 41 197prevNetIncome: -30 945
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.96equity: 6 126assets: 51 214
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.04equity: 6 126assets: 51 214
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 487.68revenueYoY: —validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.43netMargin: 1.22ebitda: 590.00revenue: 41 197
Altman Z''-Score-1.07Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.98 % vs. predchádzajúce -67.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.04 % vs. predchádzajúce 141.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.80× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.96 % vs. predchádzajúca -41.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 41197 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2023: 41 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 41 tis. € | 0 € | — |
| EBITDA | 590 € | -26 tis. € | +102,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 531 € | -23 tis. € | +102,3 % |
| Čistý zisk | 502 € | -31 tis. € | +101,6 % |
| Aktíva | 51 tis. € | 46 tis. € | +11,9 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | -19 tis. € | +132,5 % |
- 9. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.0%
- Cudzie zdroje88.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 41 tis. € | 51 tis. € | 6 tis. € | 590 € | 502 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 0 € | 46 tis. € | -19 tis. € | -26 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 200 € | 13 tis. € | 12 tis. € | -36 € | -143 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 13 tis. € | 12 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 13 tis. € | 12 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | 20 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 5 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 983 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 5 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 1 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -469 € | -469 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla31. 10. 2014 → 11. 5. 2016
Trnavská cesta 27, Bratislava
- Založenie spoločnosti9. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 1. 2014 → 30. 10. 2014
Prievozská 32, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Otvárka, príprava a dobývanie výhradných ložísk (§ 2 písm. b/ zákona) povrchovým spôsobom v lomoch s ročnou ťažbou vyššou ako 500 000 tod 16. 6. 2016
- 2Zriaďovanie, zabezpečenie a likvidácia lomov (§ 2 písm. c/ zákona)od 16. 6. 2016
- 3Úprava a zušľachťovanie nerastov vykonávané v súvislosti s ich dobývaním (§ 2 písm. d/ zákona)od 16. 6. 2016
- 4Zriaďovanie a prevádzka odvalov, výsypiek a odkalísk pri činnostiach uvedených v písmenách b) až d) (§ 2 písm. e/ zákona)od 16. 6. 2016
- 5Dobývanie ložísk nevyhradených nerastov vrátane úpravy a zušľachťovania nerastov vykonávaných v súvislosti s ich dobývaním, zabezpečenie a likvidácia lomov s výnimkou vyhľadávania a ložiskového geologického prieskumu nevyhradených nerastov (§3 písm.a/ zákona) povrchovým spôsobom v lomoch s ročnou ťažbou vyššou ako 500 000 tod 16. 6. 2016
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 1. 2014
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 1. 2014
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 1. 2014
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 1. 2014
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 1. 2014
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 1. 2014
- 12Počítačové službyod 9. 1. 2014
- 13Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 9. 1. 2014
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 1. 2014
- 15Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 9. 1. 2014
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 1. 2014
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 9. 1. 2014
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 1. 2014
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 1. 2014
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 9. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47590947
- RÚZ ID
- 1528878
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat41 197 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 10. 2014Zmena sídlaTrnavská cesta 27, Bratislava
- 9. 1. 2014Zmena sídlaPrievozská 32, Bratislava