Loren plus s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +8.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (327 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 12. 2013
- Sídlo
- Vajnorská 116, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)15,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)65,7 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.52netIncome: 11 524revenue: 327 317prevNetIncome: 4 626
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.85equity: 17 541assets: 76 757
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.15equity: 17 541assets: 76 757
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.92revenueYoY: 8.31validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.17netMargin: 3.52ebitda: 13 654revenue: 327 317
Altman Z''-Score2.24Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.01 % vs. predchádzajúce 7.08 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.15 % vs. predchádzajúce 90.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.26× vs. predchádzajúce 4.63×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.52 % vs. predchádzajúca 1.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.85 % vs. predchádzajúca 9.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 327 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 15.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 327 tis. € | 302 tis. € | +8,3 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 6 tis. € | +140,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 5 tis. € | +140,2 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 5 tis. € | +149,1 % |
| Aktíva | 77 tis. € | 65 tis. € | +17,5 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 6 tis. € | +191,5 % |
- 18. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.9%
- Cudzie zdroje77.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 327 tis. € | 77 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 302 tis. € | 65 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 281 tis. € | 93 tis. € | 1 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 351 tis. € | 127 tis. € | -24 € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 141 tis. € | 119 tis. € | -3 tis. € | -765 € | -891 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 214 tis. € | 138 tis. € | -2 tis. € | -16 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 372 tis. € | 158 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 143 tis. € | 128 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 110 tis. € | 94 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 390 tis. € | 280 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 12. 2013 → 23. 6. 2015
Klincová 37, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 12. 2013
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 12. 2013
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 12. 2013
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (maloobchod)od 18. 12. 2013
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 12. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 12. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 12. 2013
- 8Sťahovacie službyod 18. 12. 2013
- 9Skladovanieod 18. 12. 2013
- 10Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 18. 12. 2013
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 12. 2013
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 18. 12. 2013
- 13Administratívne službyod 18. 12. 2013
- 14organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 12. 2013
- 15prevádzkovanie športových zariadeníod 18. 12. 2013
- 16čistiace a upratovacie službyod 18. 12. 2013
- 17prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 18. 12. 2013
- 18reklamné a marketingové službyod 18. 12. 2013
- 19prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 12. 2013
- 20ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 18. 12. 2013
- 21pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 18. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47591480
- RÚZ ID
- 1523007
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat389 560 EUR · rok 2015
- 1. 6. 2015Registrácia platcu DPHSK2024012848
- 18. 12. 2013Zmena sídlaKlincová 37, Bratislava