CAW at ME s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 1. 2014
- Sídlo
- F. Štefunku 4728/1, 03601, Martin
- EBITDA marža31,8 %
- ROA (návratnosť aktív)20,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,0 %
- Zadlženosť31 %
- Kapitálová primeranosť69,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.35netIncome: 325.00revenue: 2 435prevNetIncome: 972.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 68.96equity: 1 122assets: 1 627
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 31.04equity: 1 122assets: 1 627
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 80.45revenueYoY: 43.24validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.83netMargin: 13.35ebitda: 775.00revenue: 2 435
Altman Z''-Score-1.31Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.36 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -7.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.98 % vs. predchádzajúce 41.90 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 31.04 % vs. predchádzajúce 65.60 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.50× vs. predchádzajúce 0.73×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.35 % vs. predchádzajúca 57.18 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 68.96 % vs. predchádzajúca 34.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 2435 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 2435 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 69 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 2 tis. € | +43,2 % |
| EBITDA | 775 € | 1 tis. € | −37,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 698 € | 1 tis. € | −37,6 % |
| Čistý zisk | 325 € | 972 € | −66,6 % |
| Aktíva | 2 tis. € | 2 tis. € | −29,9 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 798 € | +40,6 % |
- 16. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie69.0%
- Cudzie zdroje31.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 775 € | 325 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 2 tis. € | 798 € | 1 tis. € | 972 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 1 tis. € | -174 € | 689 € | 487 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 4 tis. € | 645 € | -660 € | 922 € | 699 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 700 € | 2 tis. € | -1 tis. € | -298 € | -408 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5 tis. € | 2 tis. € | -950 € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 493 € | 17 € | -2 tis. € | -148 € | -231 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2 tis. € | 568 € | -2 tis. € | 1 tis. € | 487 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 600 € | 137 € | -2 tis. € | -150 € | -664 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 12 € | 129 € | -2 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena16. 1. 2014 → 10. 2. 2015
Happy Guest s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Textilná výrobaod 11. 2. 2015
- 2Odevná výrobaod 11. 2. 2015
- 3Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 11. 2. 2015
- 4Výroba bižutérie a suvenírovod 11. 2. 2015
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 2. 2015
- 6Oprava odevov, textilu a bytového textiluod 11. 2. 2015
- 7Oprava kožených a kožušinových výrobkovod 11. 2. 2015
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 16. 1. 2014
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 1. 2014
- 10Prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 1. 2014
- 11Reklamné a marketingové službyod 16. 1. 2014
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 1. 2014
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 1. 2014
- 14Počítačové službyod 16. 1. 2014
- 15Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 1. 2014
- 16Administratívne službyod 16. 1. 2014
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47591951
- RÚZ ID
- 1531979
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat5 253 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 16. 1. 2014Zmena obchodného mena→ Happy Guest s.r.o.