MUDRY, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (45 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 12. 2013
- Sídlo
- Vajanského 28, 05201, Spišská Nová Ves
- EBITDA marža36,9 %
- ROA (návratnosť aktív)6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,6 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 30.44netIncome: 13 707revenue: 45 025prevNetIncome: 33 644
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.26equity: 101 080assets: 205 186
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.74equity: 101 080assets: 205 186
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.59revenueYoY: -24.61validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.86netMargin: 30.44ebitda: 16 596revenue: 45 025
Altman Z''-Score3.96Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.68 % vs. predchádzajúce 21.80 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.74 % vs. predchádzajúce 43.39 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.22× vs. predchádzajúce 0.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 30.44 % vs. predchádzajúca 56.34 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.26 % vs. predchádzajúca 56.61 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 45025 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 25 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 30.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.30 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 45 tis. € | 60 tis. € | −24,6 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 36 tis. € | −54,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 33 tis. € | −54,1 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | 34 tis. € | −59,3 % |
| Aktíva | 205 tis. € | 154 tis. € | +32,9 % |
| Vlastné imanie | 101 tis. € | 87 tis. € | +15,7 % |
- 14. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.3%
- Cudzie zdroje50.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 45 tis. € | 205 tis. € | 101 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 60 tis. € | 154 tis. € | 87 tis. € | 36 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 49 tis. € | 102 tis. € | 54 tis. € | 34 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 46 tis. € | 51 tis. € | 20 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 50 tis. € | 35 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 43 tis. € | 29 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 37 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 884 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 41 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 475 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 41 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 25 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 12. 2013 → 21. 2. 2014
ARGONA s.r.o.
- Zmena sídla14. 12. 2013 → 21. 2. 2014
J. Hanulu 841/51, Spišská Nová Ves
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie služby.od 22. 2. 2014
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.od 14. 12. 2013
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov.od 14. 12. 2013
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod).od 14. 12. 2013
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu.od 14. 12. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb.od 14. 12. 2013
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby.od 14. 12. 2013
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla.od 14. 12. 2013
- 9Počítačové služby.od 14. 12. 2013
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov.od 14. 12. 2013
- 11Prípravné práce k realizácii stavby.od 14. 12. 2013
- 12Prenájom hnuteľných vecí.od 14. 12. 2013
- 13Administratívne služby.od 14. 12. 2013
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov.od 14. 12. 2013
- 15Vedenie účtovníctva.od 14. 12. 2013
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti.od 14. 12. 2013
- 17Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí.od 14. 12. 2013
- 18Reklamné a marketingové služby.od 14. 12. 2013
- 19Fotografické služby.od 14. 12. 2013
- 20Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamov.od 14. 12. 2013
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom.od 14. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47592001
- RÚZ ID
- 1522396
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat59 720 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 11. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2023978220
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 14. 12. 2013Zmena obchodného mena→ ARGONA s.r.o.
- 14. 12. 2013Zmena sídlaJ. Hanulu 841/51, Spišská Nová Ves