Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

VERA plus s.r.o.

aktívna
Ľutina 108, 08257, Ľutina
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)8 tis. €
12,6 %vs 2023
Zisk (2024)-4 tis. €
130×vs 2023
Vlastné imanie (2024)5 tis. €
45,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)14 %
33,8 %Nízkavs 2023
ROE (2024)-82.4 %
237×Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 13 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 46/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (8 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Klesajúce tržbytržby -13 % medziročne
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 86 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 6. 2014
Sídlo
Ľutina 108, 08257, Ľutina
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-44,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-71,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-82,4 %
  • Zadlženosť14 %
  • Kapitálová primeranosť86,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (8 tis. €), je dlhodobo stratová.
46/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -48.51
  • netIncome: -3 917
  • revenue: 8 074
  • prevNetIncome: -30.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 86.20
  • equity: 4 753
  • assets: 5 514
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 13.80
  • equity: 4 753
  • assets: 5 514
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 19.18
  • revenueYoY: -12.58
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -44.22
  • netMargin: -48.51
  • ebitda: -3 570
  • revenue: 8 074
Altman Z''-Score4.88Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.70aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.33aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-3.70aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.056.56presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -71.04 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -71.04 % vs. predchádzajúce -0.27 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 13.80 % vs. predchádzajúce 20.85 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.46× vs. predchádzajúce 0.84×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -48.51 % vs. predchádzajúca -0.32 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.20 % vs. predchádzajúca 79.15 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 50 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 8074 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 13 % na 8074 €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -48.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 86 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby8 tis. €9 tis. €−12,6 %
EBITDA-4 tis. €249 €−15×
Prevádzkový výsledok (EBIT)-3 tis. €224 €−15×
Čistý zisk-4 tis. €-30 €−130×
Aktíva6 tis. €11 tis. €−49,7 %
Vlastné imanie5 tis. €9 tis. €−45,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
6 osôbv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 6. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby