COLEX, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 5712 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (389 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 1. 2014
- Sídlo
- Nitrianska 1, 91701, Trnava
- EBITDA marža15,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,6 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť38,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.88netIncome: 26 744revenue: 388 648prevNetIncome: -15 720
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 38.14equity: 171 204assets: 448 930
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 61.86equity: 171 204assets: 448 930
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.08revenueYoY: 5 711,993validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.21netMargin: 6.88ebitda: 59 101revenue: 388 648
Altman Z''-Score1.72Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.75 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.96 % vs. predchádzajúce -3.87 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 61.86 % vs. predchádzajúce 83.37 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.87× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.88 % vs. predchádzajúca -235.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.14 % vs. predchádzajúca 16.63 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +5712 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 5712 % na 389 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 6687 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 389 tis. € | 7 tis. € | +57× |
| EBITDA | 59 tis. € | -13 tis. € | +567,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 53 tis. € | -11 tis. € | +567,4 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | -16 tis. € | +270,1 % |
| Aktíva | 449 tis. € | 406 tis. € | +10,7 % |
| Vlastné imanie | 171 tis. € | 67 tis. € | +153,8 % |
- 11. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie38.1%
- Cudzie zdroje61.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 389 tis. € | 449 tis. € | 171 tis. € | 59 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 7 tis. € | 406 tis. € | 67 tis. € | -13 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 78 tis. € | 331 tis. € | 34 tis. € | -43 tis. € | -49 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 117 tis. € | 322 tis. € | 33 tis. € | 2 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 89 tis. € | 240 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 118 tis. € | 236 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 224 tis. € | 149 tis. € | 12 tis. € | 20 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 91 tis. € | 343 tis. € | 2 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7 tis. € | 18 tis. € | -5 tis. € | -12 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,1 mil. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla11. 1. 2014 → 24. 1. 2017
Mikovíniho 8, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poľnohospodárska prvovýrobaod 3. 4. 2026
- 2Výkon činnosti stavbyvedúcehood 18. 10. 2024
- 3Monitoring kanalizácie a inžinierskych sietíod 18. 10. 2024
- 4Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - tlakovýchod 18. 10. 2024
- 5Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 18. 10. 2024
- 6Vedenie účtovníctvaod 18. 10. 2024
- 7Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 18. 10. 2024
- 8Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 18. 10. 2024
- 9Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 18. 10. 2024
- 10Záložneod 18. 10. 2024
- 11Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 18. 10. 2024
- 12Verejné obstarávanieod 18. 10. 2024
- 13Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 18. 10. 2024
- 14Podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 18. 10. 2024
- 15Vykonávanie prác vysokotlakovým hydrodynamickým kvapalinovým lúčom v komunálnej a priemyselnej oblasti na čistenie kanalizácií, potrubných sietí, ciest, letísk, nádrží a konštrukciíod 18. 10. 2024
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 9. 2024
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 9. 2024
- 18Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 25. 9. 2024
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 9. 2024
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 9. 2024
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 9. 2024
- 22Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 9. 2024
- 23Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 25. 9. 2024
- 24Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 9. 2024
- 25Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 9. 2024
- 26Fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 9. 2024
- 27Čistiace a upratovacie službyod 25. 9. 2024
- 28Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 25. 9. 2024
- 29Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 25. 9. 2024
- 30Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 25. 9. 2024
- 31Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 1. 2014
- 32Reklamné a marketingové službyod 11. 1. 2014
- 33Administratívne službyod 11. 1. 2014
- 34Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 1. 2014
- 35Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 11. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47598255
- RÚZ ID
- 1527861
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat1 118 700 EUR · rok 2015
- 11. 11. 2015Registrácia platcu DPHSK2024009559
- 11. 1. 2014Zmena sídlaMikovíniho 8, Trnava