Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Add Gate s.r.o.

aktívna
Mlynarovičova 2452/7, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
bývalá registrácia podľa §7a, od 6. 4. 2023
spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2022)357 tis. €
2,5 %vs 2021
Zisk (2022)2 tis. €
21,7 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)13 tis. €
17,5 %vs 2021
Zadlženosť (2022)16 %
6,2 %Nízkavs 2021
ROE (2022)14.9 %
3,5 %Dobrévs 2021

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.5 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (357 tis. €).

Nízka maržačistá marža len 0.5 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 84 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 16 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
10. 1. 2014
Sídlo
Mlynarovičova 2452/7, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)12,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)14,9 %
  • Zadlženosť16 %
  • Kapitálová primeranosť84,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (357 tis. €).
70/ 100Silná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.530
  • netIncome: 1 892
  • revenue: 356 841
  • prevNetIncome: 1 555
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 84.01
  • equity: 12 696
  • assets: 15 112
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 15.99
  • equity: 12 696
  • assets: 15 112
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 64.09
  • revenueYoY: 2.45
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.748
  • netMargin: 0.530
  • ebitda: 2 668
  • revenue: 356 841
Altman Z''-Score10.05Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.65aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.87aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.01aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.055.52presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 12.52 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.52 % vs. predchádzajúce 12.23 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 15.99 % vs. predchádzajúce 15.05 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 23.61× vs. predchádzajúce 27.39×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.53 % vs. predchádzajúca 0.45 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 84.01 % vs. predchádzajúca 84.95 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 12.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby357 tis. €348 tis. €+2,5 %
EBITDA3 tis. €2 tis. €+29,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €2 tis. €+29,2 %
Čistý zisk2 tis. €2 tis. €+21,7 %
Aktíva15 tis. €13 tis. €+18,8 %
Vlastné imanie13 tis. €11 tis. €+17,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 10. 1. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby