HEINKO, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (137 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 1. 2014
- Sídlo
- Ulica Teodora Tekela 6742/22, 91701, Trnava
- EBITDA marža1,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,3 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.459netIncome: -626.00revenue: 136 509prevNetIncome: 996.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.09equity: 9 922assets: 49 392
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.91equity: 9 922assets: 49 392
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 71.98revenueYoY: -3.47validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.16netMargin: -0.459ebitda: 1 587revenue: 136 509
Altman Z''-Score1.17Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.27 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.27 % vs. predchádzajúce 2.12 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.91 % vs. predchádzajúce 77.55 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.76× vs. predchádzajúce 3.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.46 % vs. predchádzajúca 0.70 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.09 % vs. predchádzajúca 22.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 137 tis. € | 141 tis. € | −3,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 2 tis. € | −34,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 2 tis. € | −34,4 % |
| Čistý zisk | -626 € | 996 € | −162,9 % |
| Aktíva | 49 tis. € | 47 tis. € | +5,1 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 11 tis. € | −5,9 % |
- 25. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.1%
- Cudzie zdroje79.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 137 tis. € | 49 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | -626 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 141 tis. € | 47 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 996 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 145 tis. € | 38 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 27 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2015 | Mimoriadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -166 € | -166 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena9. 12. 2015 → 12. 2. 2019
HEINKO, s.r.o. v likvidácii
- Založenie spoločnosti25. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla25. 1. 2014 → 29. 9. 2021
Markovičova 40, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 25. 1. 2014
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 25. 1. 2014
- 3Personálne poradenstvood 25. 1. 2014
- 4Faktoring a forfaitingod 25. 1. 2014
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 1. 2014
- 6Prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 1. 2014
- 7Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 25. 1. 2014
- 8Prevádzkovanie výdajne stravyod 25. 1. 2014
- 9Správa bytového alebo nebytového fonduod 25. 1. 2014
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 1. 2014
- 11Dopravná zdravotná službaod 25. 1. 2014
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 25. 1. 2014
- 13Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 25. 1. 2014
- 14Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 1. 2014
- 15Prevádzkovanie športových zariadeníod 25. 1. 2014
- 16Čistiace a upratovacie službyod 25. 1. 2014
- 17Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 25. 1. 2014
- 18Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 25. 1. 2014
- 19Reklamné a marketingové službyod 25. 1. 2014
- 20Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 25. 1. 2014
- 21Poskytovanie sociálnych služiebod 25. 1. 2014
- 22Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 25. 1. 2014
- 23Chov vybraných druhov zvieratod 25. 1. 2014
- 24Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 25. 1. 2014
- 25Výroba nápojovod 25. 1. 2014
- 26Textilná výrobaod 25. 1. 2014
- 27Odevná výrobaod 25. 1. 2014
- 28Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 25. 1. 2014
- 29Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 25. 1. 2014
- 30Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 25. 1. 2014
- 31Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 25. 1. 2014
- 32Výroba organických chemikáliíod 25. 1. 2014
- 33Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 25. 1. 2014
- 34Výroba hračiek a hierod 25. 1. 2014
- 35Výroba bižutérie a suvenírovod 25. 1. 2014
- 36Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 1. 2014
- 37Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 1. 2014
- 38Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 1. 2014
- 39Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 1. 2014
- 40Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 1. 2014
- 41Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 25. 1. 2014
- 42Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 25. 1. 2014
- 43Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 25. 1. 2014
- 44Sťahovacie službyod 25. 1. 2014
- 45Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 25. 1. 2014
- 46Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 25. 1. 2014
- 47Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 25. 1. 2014
- 48Počítačové službyod 25. 1. 2014
- 49Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 1. 2014
- 50Vydavateľská činnosťod 25. 1. 2014
- 51Predaj a servis mobilných telefónov a príslušenstvaod 25. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47601744
- RÚZ ID
- 1527982
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat144 986 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 18. 10. 2021Registrácia platcu DPHSK2024053416
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Mimoriadna
- 9. 12. 2015Zmena obchodného mena→ HEINKO, s.r.o. v likvidácii
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 25. 1. 2014Zmena sídlaMarkovičova 40, Trnava