Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Tilburg company, s.r.o.

aktívna
Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2020)92 tis. €
450,0 %vs 2019
Zisk (2020)987 €
354,8 %vs 2019
Vlastné imanie (2020)13 tis. €
8,5 %vs 2019
Zadlženosť (2020)46 %
29,8 %Strednávs 2019
ROE (2020)7.8 %
319,2 %Dobrévs 2019

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 450 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 61/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 54 % aktív
Silný rasttržby +450 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 1. 2014
Sídlo
Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2020)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)7,8 %
  • Zadlženosť46 %
  • Kapitálová primeranosť54,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €).
61/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.07
  • netIncome: 987.00
  • revenue: 92 299
  • prevNetIncome: 217.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 54.33
  • equity: 12 591
  • assets: 23 176
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 45.67
  • equity: 12 591
  • assets: 23 176
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 11.63
  • revenueYoY: 449.96
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.97
  • netMargin: 1.07
  • ebitda: 3 666
  • revenue: 92 299
Altman Z''-Score4.29Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.07aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.07aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.90aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.25presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.26 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.26 % vs. predchádzajúce 1.21 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 45.67 % vs. predchádzajúce 35.18 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.98× vs. predchádzajúce 0.94×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.07 % vs. predchádzajúca 1.29 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.33 % vs. predchádzajúca 64.82 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +450 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 450 % na 92 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 450 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2020)
Položka20202019Zmena
Tržby92 tis. €17 tis. €+450,0 %
EBITDA4 tis. €1 tis. €+246,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €953 €+246,2 %
Čistý zisk987 €217 €+354,8 %
Aktíva23 tis. €18 tis. €+29,5 %
Vlastné imanie13 tis. €12 tis. €+8,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 1. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
  • 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby