SK Medic s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 48 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (658 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 12. 2013
- Sídlo
- Gemerská 3, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža27,0 %
- ROA (návratnosť aktív)44,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)60,7 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť72,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 20.67netIncome: 136 079revenue: 658 267prevNetIncome: 66 392
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.65equity: 224 314assets: 308 779
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.35equity: 224 314assets: 308 779
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.62revenueYoY: 47.63validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.04netMargin: 20.67ebitda: 177 963revenue: 658 267
Altman Z''-Score12.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 44.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 44.07 % vs. predchádzajúce 32.79 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.35 % vs. predchádzajúce 15.78 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.13× vs. predchádzajúce 2.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 20.67 % vs. predchádzajúca 14.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.65 % vs. predchádzajúca 84.22 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 48 % na 658 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 20.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.21 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 658 tis. € | 446 tis. € | +47,6 % |
| EBITDA | 178 tis. € | 90 tis. € | +97,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 160 tis. € | 81 tis. € | +97,7 % |
| Čistý zisk | 136 tis. € | 66 tis. € | +105,0 % |
| Aktíva | 309 tis. € | 202 tis. € | +52,5 % |
| Vlastné imanie | 224 tis. € | 171 tis. € | +31,5 % |
- 24. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.6%
- Cudzie zdroje27.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 658 tis. € | 309 tis. € | 224 tis. € | 178 tis. € | 136 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 446 tis. € | 202 tis. € | 171 tis. € | 90 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 413 tis. € | 193 tis. € | 159 tis. € | 80 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 313 tis. € | 204 tis. € | 170 tis. € | 42 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 449 tis. € | 288 tis. € | 221 tis. € | 114 tis. € | 85 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 481 tis. € | 214 tis. € | 136 tis. € | 78 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 309 tis. € | 146 tis. € | 79 tis. € | 57 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 104 tis. € | 56 tis. € | 35 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 93 tis. € | 44 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 22 tis. € | 28 tis. € | 9 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla24. 12. 2013 → 24. 6. 2022
Mikovíniho 4, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Veľkodistribúcia zdravotníckych pomôcok - dodávanie zdravotníckych pomôcok do zdravotníckych zariadeníod 24. 12. 2013
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 12. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 24. 12. 2013
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 24. 12. 2013
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 24. 12. 2013
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 12. 2013
- 7Administratívne službyod 24. 12. 2013
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 12. 2013
- 9Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 12. 2013
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 24. 12. 2013
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 24. 12. 2013
- 12Reklamné a marketingové službyod 24. 12. 2013
- 13Prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 12. 2013
- 14Skladovanieod 24. 12. 2013
- 15Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 24. 12. 2013
- 16Vedenie účtovníctvaod 24. 12. 2013
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 12. 2013
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 24. 12. 2013
- 19Čistiace a upratovacie službyod 24. 12. 2013
- 20Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 24. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47609265
- RÚZ ID
- 1514899
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat658 267 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 4. 2014Registrácia platcu DPHSK2023989000
- 24. 12. 2013Zmena sídlaMikovíniho 4, Košice