Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

IT Way, s.r.o.

aktívna
Norovce 31, 95638, Norovce
podľa §4, registrácia od 25. 6. 2014
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)88 tis. €
7,6 %vs 2023
Zisk (2024)9 tis. €
12,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)65 tis. €
15,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)63 %
14,3 %Strednávs 2023
ROE (2024)13.5 %
24,6 %Dobrévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +7.6 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 75/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (88 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 10 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 1. 2014
Sídlo
Norovce 31, 95638, Norovce
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža14,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)5,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)13,5 %
  • Zadlženosť63 %
  • Kapitálová primeranosť37,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (88 tis. €), je zisková.
75/ 100Silná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.97
  • netIncome: 8 754
  • revenue: 87 810
  • prevNetIncome: 10 038
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 37.45
  • equity: 64 695
  • assets: 172 752
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 62.55
  • equity: 64 695
  • assets: 172 752
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 7.48
  • revenueYoY: 7.57
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 14.12
  • netMargin: 9.97
  • ebitda: 12 400
  • revenue: 87 810
Altman Z''-Score2.89Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.74aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.11aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.41aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.63presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 5.07 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.07 % vs. predchádzajúce 8.12 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 62.55 % vs. predchádzajúce 54.73 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.51× vs. predchádzajúce 0.66×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.97 % vs. predchádzajúca 12.30 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.45 % vs. predchádzajúca 45.27 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 8 % na 88 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 10.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby88 tis. €82 tis. €+7,6 %
EBITDA12 tis. €14 tis. €−9,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)11 tis. €12 tis. €−9,2 %
Čistý zisk9 tis. €10 tis. €−12,8 %
Aktíva173 tis. €124 tis. €+39,8 %
Vlastné imanie65 tis. €56 tis. €+15,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 1. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby