LANTESTEL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 60 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (449 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 1. 2014
- Sídlo
- Nábělkova 2, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža9,7 %
- ROA (návratnosť aktív)51,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)85,7 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť59,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.34netIncome: 32 960revenue: 449 048prevNetIncome: 13 517
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.49equity: 38 460assets: 64 646
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.51equity: 38 460assets: 64 646
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.17revenueYoY: 60.33validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.66netMargin: 7.34ebitda: 43 356revenue: 449 048
Altman Z''-Score12.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.83 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 50.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 50.99 % vs. predchádzajúce 18.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.51 % vs. predchádzajúce 41.75 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.95× vs. predchádzajúce 3.86×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.34 % vs. predchádzajúca 4.83 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.49 % vs. predchádzajúca 58.25 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 60 % na 449 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 51.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 449 tis. € | 280 tis. € | +60,3 % |
| EBITDA | 43 tis. € | 20 tis. € | +115,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 39 tis. € | 18 tis. € | +115,3 % |
| Čistý zisk | 33 tis. € | 14 tis. € | +143,8 % |
| Aktíva | 65 tis. € | 73 tis. € | −10,9 % |
| Vlastné imanie | 38 tis. € | 42 tis. € | −9,0 % |
- 9. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.5%
- Cudzie zdroje40.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 449 tis. € | 65 tis. € | 38 tis. € | 43 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 280 tis. € | 73 tis. € | 42 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 212 tis. € | 71 tis. € | 29 tis. € | 17 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 230 tis. € | 74 tis. € | 23 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 94 tis. € | 122 tis. € | 61 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 138 tis. € | 77 tis. € | 51 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 115 tis. € | 50 tis. € | 42 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 148 tis. € | 53 tis. € | 36 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 179 tis. € | 59 tis. € | 31 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 147 tis. € | 81 tis. € | 21 tis. € | 2 tis. € | 885 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 22. 4. 2022
- 2Fotografické službyod 22. 4. 2022
- 3Prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti (projektovanie, montáž, údržba, revízia a oprava)od 27. 7. 2018
- 4Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených elektrických zariadeníod 18. 9. 2014
- 5Bezpečnostnotechnické službyod 18. 9. 2014
- 6Výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce v rozsahu : Výchova a vzdelávanie elektrotechnikov, samostatných elektrotechnikov a elektrotechnikov na riadenie činností alebo na riadenie prevádzkyod 18. 9. 2014
- 7Oprava a kontrola požiarnych hydrantovod 9. 1. 2014
- 8Kontrola, opravy a montáž systémov automatického haseniaod 9. 1. 2014
- 9Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 9. 1. 2014
- 10Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 9. 1. 2014
- 11Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 9. 1. 2014
- 12Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 9. 1. 2014
- 13Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 9. 1. 2014
- 14Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 9. 1. 2014
- 15Výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických a fotografických prístrojov a zariadeníod 9. 1. 2014
- 16Diagnostika kanalizačných potrubíod 9. 1. 2014
- 17Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 1. 2014
- 18Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 9. 1. 2014
- 19Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 9. 1. 2014
- 20Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 1. 2014
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 1. 2014
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 1. 2014
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 9. 1. 2014
- 24Reklamné a marketingové službyod 9. 1. 2014
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 1. 2014
- 26Prenájom hnuteľných vecíod 9. 1. 2014
- 27Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 1. 2014
- 28Administratívne službyod 9. 1. 2014
- 29Počítačové službyod 9. 1. 2014
- 30Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 1. 2014
- 31Vydavateľská činnosťod 9. 1. 2014
- 32Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 1. 2014
- 33Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 1. 2014
- 34Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 9. 1. 2014
- 35Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 9. 1. 2014
- 36Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 1. 2014
- 37Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 9. 1. 2014
- 38Skladovanieod 9. 1. 2014
- 39Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 9. 1. 2014
- 40Opravy, plnenie a revízie hasiacich prístrojovod 9. 1. 2014
- 41Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 9. 1. 2014
- 42Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadeníod 9. 1. 2014
- 43Oprava a kontrola požiarnych vodovodovod 9. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47613041
- RÚZ ID
- 1528989
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat449 048 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 27. 1. 2015Registrácia platcu DPHSK2024007898