Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

LCI, s.r.o.

aktívna
Kopčianska 3756/10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2017)18 tis. €
47,2 %vs 2016
Zisk (2017)2 tis. €
179,6 %vs 2016
Vlastné imanie (2017)9 tis. €
25,9 %vs 2016
Zadlženosť (2017)48 %
17,8 %Strednávs 2016
ROE (2017)20.5 %
122,1 %Výbornévs 2016

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 47 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 93/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 10 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 52 % aktív
Silný rasttržby +47 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
7. 3. 2014
Sídlo
Kopčianska 3756/10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2017)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža25,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)10,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)20,5 %
  • Zadlženosť48 %
  • Kapitálová primeranosť52,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €), je zisková.
93/ 100Vynikajúca
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 10.10
  • netIncome: 1 798
  • revenue: 17 801
  • prevNetIncome: 643.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 52.22
  • equity: 8 750
  • assets: 16 756
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 47.78
  • equity: 8 750
  • assets: 16 756
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 53.29
  • revenueYoY: 47.24
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 25.77
  • netMargin: 10.10
  • ebitda: 4 588
  • revenue: 17 801
Altman Z''-Score4.53Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.03aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.79aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.56aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.15presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 10.73 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.73 % vs. predchádzajúce 3.87 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 47.78 % vs. predchádzajúce 58.15 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.06× vs. predchádzajúce 0.73×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.10 % vs. predchádzajúca 5.32 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.22 % vs. predchádzajúca 41.85 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 17801 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 47 % na 18 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 10.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 25.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 52 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2017)
Položka20172016Zmena
Tržby18 tis. €12 tis. €+47,2 %
EBITDA5 tis. €3 tis. €+42,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €3 tis. €+42,9 %
Čistý zisk2 tis. €643 €+179,6 %
Aktíva17 tis. €17 tis. €+0,9 %
Vlastné imanie9 tis. €7 tis. €+25,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 3. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
  • 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby