JK.EL-GAS s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (20 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 12. 2013
- Sídlo
- Paulínyho 737/70, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža42,3 %
- ROA (návratnosť aktív)3,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,9 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť88,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 26.34netIncome: 5 383revenue: 20 433prevNetIncome: 4 179
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.21equity: 139 282assets: 157 891
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.79equity: 139 282assets: 157 891
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.59revenueYoY: 1.20validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 42.33netMargin: 26.34ebitda: 8 650revenue: 20 433
Altman Z''-Score12.50Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.86 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.41 % vs. predchádzajúce 3.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.79 % vs. predchádzajúce 2.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.15×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 26.34 % vs. predchádzajúca 20.70 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.21 % vs. predchádzajúca 97.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 20433 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 26.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 42.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 20 tis. € | 20 tis. € | +1,2 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 5 tis. € | +62,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 5 tis. € | +62,0 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 4 tis. € | +28,8 % |
| Aktíva | 158 tis. € | 137 tis. € | +15,0 % |
| Vlastné imanie | 139 tis. € | 134 tis. € | +4,0 % |
- 31. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.2%
- Cudzie zdroje11.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 20 tis. € | 158 tis. € | 139 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 20 tis. € | 137 tis. € | 134 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 22 tis. € | 133 tis. € | 130 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 25 tis. € | 131 tis. € | 128 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 28 tis. € | 135 tis. € | 120 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 30 tis. € | 117 tis. € | 107 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 24 tis. € | 106 tis. € | 93 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 71 tis. € | 107 tis. € | 86 tis. € | 49 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 63 tis. € | 78 tis. € | 48 tis. € | 28 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 51 tis. € | 55 tis. € | 26 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla8. 7. 2015 → 28. 6. 2018
Lesnícka 480/17, Košice-Západ
- Založenie spoločnosti31. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla31. 12. 2013 → 7. 7. 2015
Krakovská 1027/4, Košice-Juh
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení - tlakových V rozsahu: Ab 1 tlaková nádoba stabilná, ktorá obsahuje nie nebezpečné plyny, pary alebo kvapaliny s teplotou vyššiou, ako je ich bod varu pri atmosférickom tlaku (1013,25hPa) s najvyšším pracovným tlakom vyšším ako 0,2 MPa, s objemom nad 10 litrov a ktorej bezpečnostný súčin je väčší ako 20 (200), okrem tlakovej nádoby, ktorá obsahuje rádioaktívne látky. Ab2 – tlaková nádoba stabilná, ktorá obsahuje nebezpečné plyny alebo nebezpečné kvapaliny pri akejkoľvek teplote, ktorej najvyšší dovolený tlak je vyšší ako 0,05MPa, s objemom nad 1 liter, a ktorej bezpečnostný súčin je väčší ako 5 (50) Bb1 – tlaková nádoba stabilná s najvyšším pracovným tlakom vyšším ako 0,05MPa, ktorá obsahuje nie nebezpečné plyny, pary alebo kvapaliny s teplotou vyššou, ako je ich bod varu pri tlaku 0,05 MPa, s objemom nad 1 liter a ktorých bezpečnostný súčin je väčší ako 5 (50) Bb2 – tlaková nádoba stabilná s najvyšším pracovným tlakom vyšším ako 0,05 MPa, ktorá obsahuje nebezpečné plyny alebo nebezpečné kvapaliny pri akejkoľvek teplote, ktorých najvyšší dovolený tlak je vyšší ako 0,05 MPa, s objemom nad 1 liter a ktorých súčin je väčší ako 2,5 (25)od 8. 7. 2015
- 2Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynových v rozsahu: technické zariadenia plynové skupina A na: h spotrebu plynov spaľovaním s výkonom nad 0,5 MW technické zariadenia plynové skupina B na: f znižovanie tlaku plynu so vstupným pretlakom plynu do 0,4 MPa g1 rozvod plynov s pretlakom plynu do 0,4 MPa vrátane g3 rozvod plynov s pretlakom plynu do 0,005 MPa h1 spotrebu plynov spaľovaním s výkonom od 5 kW do 0,5 MW h2 spotrebu plynov spaľovaním s výkonom od 5 kW do 50 kW Médium: zemný plynod 30. 4. 2015
- 3Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 31. 12. 2013
- 4Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu: E1.0 technické zariadenia elektrické bez obmedzenia napätia vrátane blezkozvodov triedy objektov: A objekty bez nebezpečenstva výbuchu B objekty s nebezpečenstvom výbuchuod 31. 12. 2013
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 12. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 31. 12. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47616008
- RÚZ ID
- 1514651
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat71 079 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 8. 7. 2015Zmena sídlaLesnícka 480/17, Košice-Západ
- 1. 7. 2014Registrácia platcu DPHSK2023997327
- 31. 12. 2013Zmena sídlaKrakovská 1027/4, Košice-Juh