JR stav sk, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1809 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 1. 2014
- Sídlo
- Ochodnica 627, 02335, Ochodnica
- EBITDA marža55,9 %
- ROA (návratnosť aktív)56,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)68,2 %
- Zadlženosť17 %
- Kapitálová primeranosť82,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 44.53netIncome: 17 849revenue: 40 082prevNetIncome: 1 620
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 82.92equity: 26 169assets: 31 558
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 17.08equity: 26 169assets: 31 558
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 328.79revenueYoY: 1 808,667validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 55.91netMargin: 44.53ebitda: 22 408revenue: 40 082
Altman Z''-Score12.97Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 56.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 56.56 % vs. predchádzajúce 17.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 17.08 % vs. predchádzajúce 10.34 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.27× vs. predchádzajúce 0.23×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 44.53 % vs. predchádzajúca 77.14 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 82.92 % vs. predchádzajúca 89.66 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 40082 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +1809 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1809 % na 40 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 44.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.45 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 55.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 83 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 40 tis. € | 2 tis. € | +18× |
| EBITDA | 22 tis. € | 2 tis. € | +967,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 2 tis. € | +967,0 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 2 tis. € | +10× |
| Aktíva | 32 tis. € | 9 tis. € | +240,1 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 8 tis. € | +214,5 % |
- 23. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie82.9%
- Cudzie zdroje17.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 40 tis. € | 32 tis. € | 26 tis. € | 22 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 9. 2014 → 7. 2. 2017
Budatínska Lehota 253, Kysucké Nové Mesto
- Založenie spoločnosti23. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena23. 1. 2014 → 7. 2. 2017
Mirila s.r.o.
- Zmena sídla23. 1. 2014 → 11. 9. 2014
M. Nesporu 1186/7, Kysucké Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 23. 1. 2014
- 2Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 23. 1. 2014
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 1. 2014
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 23. 1. 2014
- 5Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a v záhradníctveod 23. 1. 2014
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 1. 2014
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 1. 2014
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3.5t vrátane prípojného vozidlaod 23. 1. 2014
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 23. 1. 2014
- 10Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 23. 1. 2014
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 1. 2014
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 1. 2014
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 23. 1. 2014
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 1. 2014
- 15Reklamné a marketingové službyod 23. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47619490
- RÚZ ID
- 1531567
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat40 082 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 12. 9. 2014Zmena sídlaBudatínska Lehota 253, Kysucké Nové Mesto
- 23. 1. 2014Zmena obchodného mena→ Mirila s.r.o.
- 23. 1. 2014Zmena sídlaM. Nesporu 1186/7, Kysucké Nové Mesto