KUBKO PB, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 91 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 1. 2014
- Sídlo
- Šebešťanová 220, 01704, Považská Bystrica
- EBITDA marža11,5 %
- ROA (návratnosť aktív)5,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,2 %
- Zadlženosť19 %
- Kapitálová primeranosť81,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.62netIncome: 605.00revenue: 10 769prevNetIncome: 1 447
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 81.38equity: 8 367assets: 10 282
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 18.62equity: 8 367assets: 10 282
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 365.15revenueYoY: 90.94validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.48netMargin: 5.62ebitda: 1 236revenue: 10 769
Altman Z''-Score7.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.88 % vs. predchádzajúce 16.46 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 18.62 % vs. predchádzajúce 11.67 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 0.64×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.62 % vs. predchádzajúca 25.66 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 81.38 % vs. predchádzajúca 88.33 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 10769 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 91 % na 11 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+91 %) ako vlastné imanie (+8 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11 tis. € | 6 tis. € | +90,9 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 2 tis. € | −38,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 2 tis. € | −38,5 % |
| Čistý zisk | 605 € | 1 tis. € | −58,2 % |
| Aktíva | 10 tis. € | 9 tis. € | +17,0 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 8 tis. € | +7,8 % |
- 30. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie81.4%
- Cudzie zdroje18.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 11 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 605 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 6 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 5 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 107 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -334 € | -335 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 1. 2014 → 11. 7. 2016
TERA PLUS s.r.o.
- Zmena sídla30. 1. 2014 → 11. 7. 2016
Sverepec 320, Sverepec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 12. 7. 2016
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 7. 2016
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 7. 2016
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 7. 2016
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 7. 2016
- 6Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 7. 2016
- 7Počítačové službyod 12. 7. 2016
- 8Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 12. 7. 2016
- 9Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 30. 1. 2014
- 10Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 30. 1. 2014
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 1. 2014
- 12Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 30. 1. 2014
- 13Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 30. 1. 2014
- 14Faktoring a forfaitingod 30. 1. 2014
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 1. 2014
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 1. 2014
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 1. 2014
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 30. 1. 2014
- 19Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 1. 2014
- 20Reklamné a marketingové službyod 30. 1. 2014
- 21Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47622741
- RÚZ ID
- 1531570
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat10 769 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 30. 1. 2014Zmena obchodného mena→ TERA PLUS s.r.o.
- 30. 1. 2014Zmena sídlaSverepec 320, Sverepec