Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Timarstav s. r. o.

aktívna
S.H.Vajanského 5014/49, 94002, Nové Zámky
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)14 tis. €
19,4 %vs 2017
Zisk (2018)-556 €
467,3 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)9 tis. €
6,1 %vs 2017
Zadlženosť (2018)27 %
14,7 %Nízkavs 2017
ROE (2018)-6.5 %
504,0 %Stratavs 2017

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 19 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 53/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (14 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 73 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 27 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 2. 2014
Sídlo
S.H.Vajanského 5014/49, 94002, Nové Zámky
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-4,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-6,5 %
  • Zadlženosť27 %
  • Kapitálová primeranosť73,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (14 tis. €), je dlhodobo stratová.
53/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -3.87
  • netIncome: -556.00
  • revenue: 14 370
  • prevNetIncome: -98.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 73.09
  • equity: 8 586
  • assets: 11 747
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 26.91
  • equity: 8 586
  • assets: 11 747
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -5.72
  • revenueYoY: 19.36
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.22
  • netMargin: -3.87
  • ebitda: 319.00
  • revenue: 14 370
Altman Z''-Score5.44Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.44aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.00aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.16aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.052.85presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -4.73 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.73 % vs. predchádzajúce -0.73 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 26.91 % vs. predchádzajúce 31.56 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.22× vs. predchádzajúce 0.90×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.87 % vs. predchádzajúca -0.81 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 73.09 % vs. predchádzajúca 68.44 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 14370 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 19 % na 14 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -3.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+19 %), ale aktíva klesajú (-12 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby14 tis. €12 tis. €+19,4 %
EBITDA319 €577 €−44,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)287 €519 €−44,7 %
Čistý zisk-556 €-98 €−467,3 %
Aktíva12 tis. €13 tis. €−12,1 %
Vlastné imanie9 tis. €9 tis. €−6,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 2. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby