TOP GASTRO SK, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (324 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 1. 2014
- Sídlo
- Smrečany 91, 03205, Smrečany
- EBITDA marža-2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-5,8 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť54,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -6.45netIncome: -20 909revenue: 324 033prevNetIncome: -1 703
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.03equity: 357 779assets: 662 183
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.97equity: 357 779assets: 662 183
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.46revenueYoY: -44.25validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2.75netMargin: -6.45ebitda: -8 918revenue: 324 033
Altman Z''-Score2.21Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.16 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.16 % vs. predchádzajúce -0.25 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.97 % vs. predchádzajúce 44.74 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.85×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -6.45 % vs. predchádzajúca -0.29 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.03 % vs. predchádzajúca 55.26 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 44 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -6.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 324 tis. € | 581 tis. € | −44,3 % |
| EBITDA | -9 tis. € | 3 tis. € | −405,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | 3 tis. € | −405,0 % |
| Čistý zisk | -21 tis. € | -2 tis. € | −11× |
| Aktíva | 662 tis. € | 685 tis. € | −3,4 % |
| Vlastné imanie | 358 tis. € | 379 tis. € | −5,5 % |
- 10. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.0%
- Cudzie zdroje46.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Mimoriadna | 324 tis. € | 662 tis. € | 358 tis. € | -9 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2023 | Mimoriadna | 581 tis. € | 685 tis. € | 379 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 463 tis. € | 667 tis. € | 380 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 311 tis. € | 616 tis. € | 360 tis. € | 229 € | -376 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 294 tis. € | 570 tis. € | 360 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 473 tis. € | 415 tis. € | 374 tis. € | 22 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 383 tis. € | 232 tis. € | 66 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 105 tis. € | 106 tis. € | 49 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 97 tis. € | 62 tis. € | 54 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 96 tis. € | 9 tis. € | -15 tis. € | -18 tis. € | -20 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla10. 1. 2014 → 3. 1. 2024
Ul. 1. Mája 41, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 10. 1. 2014
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 1. 2014
- 3nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 1. 2014
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 1. 2014
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 1. 2014
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 10. 1. 2014
- 7vykonávanie odťahovej službyod 10. 1. 2014
- 8poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 1. 2014
- 9prevádzkovanie výdajne stravyod 10. 1. 2014
- 10výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 10. 1. 2014
- 11poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 10. 1. 2014
- 12ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 10. 1. 2014
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 1. 2014
- 14prenájom hnuteľných vecíod 10. 1. 2014
- 15čistiace a upratovacie službyod 10. 1. 2014
- 16prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 1. 2014
- 17organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 1. 2014
- 18prevádzkovanie športových zariadeníod 10. 1. 2014
- 19donášková službaod 10. 1. 2014
- 20pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 10. 1. 2014
- 21ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 10. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47628006
- RÚZ ID
- 1529244
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Mimoriadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Mimoriadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat581 235 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 16. 3. 2015Registrácia platcu DPHSK2023996447
- 10. 1. 2014Zmena sídlaUl. 1. Mája 41, Liptovský Mikuláš