M-TEKO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 2. 2014
- Sídlo
- Nižné Brehy 15, 02732, Zuberec
- EBITDA marža21,9 %
- ROA (návratnosť aktív)31,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)34,3 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť92,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.11netIncome: 3 088revenue: 16 162prevNetIncome: -103.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.94equity: 8 995assets: 9 678
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.06equity: 8 995assets: 9 678
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.97revenueYoY: 62.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.88netMargin: 19.11ebitda: 3 537revenue: 16 162
Altman Z''-Score19.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 13.83 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 31.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 31.91 % vs. predchádzajúce -1.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.06 % vs. predchádzajúce 9.30 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.67× vs. predchádzajúce 1.53×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.11 % vs. predchádzajúca -1.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.94 % vs. predchádzajúca 90.70 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 16162 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 16 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 19.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 16 tis. € | 10 tis. € | +62,4 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 393 € | +800,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 354 € | +800,0 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -103 € | +31× |
| Aktíva | 10 tis. € | 7 tis. € | +48,6 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 6 tis. € | +52,3 % |
- 28. 2. 2014Založenie spoločnosti
- 1. 4. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.9%
- Cudzie zdroje7.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 16 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 10 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 393 € | -103 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 12 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 603 € | 372 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 40 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 5 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 22 tis. € | 18 tis. € | 3 tis. € | 227 € | 116 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 9 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | 954 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 10 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 683 € | 602 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 2. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 2. 2014 → 2. 9. 2014
Northen Star, s.r.o.
- Zmena sídla28. 2. 2014 → 2. 9. 2014
Ulica 1. mája 697/26, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 3. 9. 2014
- 2Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 3. 9. 2014
- 3Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 3. 9. 2014
- 4Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 3. 9. 2014
- 5Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizáciod 3. 9. 2014
- 6Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 3. 9. 2014
- 7Kuriérske službyod 3. 9. 2014
- 8Vykonávanie odťahovej službyod 3. 9. 2014
- 9Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 3. 9. 2014
- 10Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 3. 9. 2014
- 11Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 9. 2014
- 12Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 3. 9. 2014
- 13Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 3. 9. 2014
- 14prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 2. 2014
- 15reklamné a marketingové službyod 28. 2. 2014
- 16vedenie účtovníctvaod 28. 2. 2014
- 17faktoring a forfaitingod 28. 2. 2014
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 2. 2014
- 19sťahovacie službyod 28. 2. 2014
- 20poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 28. 2. 2014
- 21sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 28. 2. 2014
- 22prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 2. 2014
- 23nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 2. 2014
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 2. 2014
- 25sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 2. 2014
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 28. 2. 2014
- 27prenájom hnuteľných vecíod 28. 2. 2014
- 28počítačové službyod 28. 2. 2014
- 29čistiace a upratovacie službyod 28. 2. 2014
- 30skladovanieod 28. 2. 2014
- 31administratívne službyod 28. 2. 2014
- 32činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 2. 2014
- 33vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 2. 2014
- 34uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 2. 2014
- 35dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 2. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47629797
- RÚZ ID
- 1531297
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 2. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 4. 2026Registrácia platcu DPHSK2024057497
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat40 081 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 28. 2. 2014Zmena obchodného mena→ Northen Star, s.r.o.
- 28. 2. 2014Zmena sídlaUlica 1. mája 697/26, Liptovský Mikuláš