Creocorp s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (369 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 1. 2014
- Sídlo
- Borová 3178/13, 01007, Žilina
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)6,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,0 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť32,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.99netIncome: 7 348revenue: 368 895prevNetIncome: 6 595
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.83equity: 36 735assets: 111 894
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.17equity: 36 735assets: 111 894
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.33revenueYoY: 16.29validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.88netMargin: 1.99ebitda: 17 988revenue: 368 895
Altman Z''-Score3.25Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.57 % vs. predchádzajúce 5.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.17 % vs. predchádzajúce 74.93 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.30× vs. predchádzajúce 2.71×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.99 % vs. predchádzajúca 2.08 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.83 % vs. predchádzajúca 25.07 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 369 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+16 %), ale aktíva klesajú (-5 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 369 tis. € | 317 tis. € | +16,3 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 18 tis. € | +0,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 16 tis. € | +0,1 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 7 tis. € | +11,4 % |
| Aktíva | 112 tis. € | 117 tis. € | −4,5 % |
| Vlastné imanie | 37 tis. € | 29 tis. € | +25,0 % |
- 22. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.8%
- Cudzie zdroje67.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 369 tis. € | 112 tis. € | 37 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 317 tis. € | 117 tis. € | 29 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 331 tis. € | 141 tis. € | 23 tis. € | 14 tis. € | 842 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 411 tis. € | 193 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 412 tis. € | 213 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 517 tis. € | 253 tis. € | 31 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 356 tis. € | 195 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 220 tis. € | 84 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 870 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 54 tis. € | 46 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 95 tis. € | 50 tis. € | 2 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 18. 8. 2015
- 2Výroba výrobkov zo slamy, šúpolia, prútia, korkuod 18. 8. 2015
- 3Výroba hračiek a hierod 18. 8. 2015
- 4Výroba bižutérie a suvenírovod 18. 8. 2015
- 5Výroba sviečokod 18. 8. 2015
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 8. 2015
- 7Čistiace a upratovacie práceod 18. 8. 2015
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 1. 2014
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 1. 2014
- 10Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 1. 2014
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 22. 1. 2014
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 1. 2014
- 13Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 22. 1. 2014
- 14Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto staviebod 22. 1. 2014
- 15Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15m, drobných stavieb a ich zmienod 22. 1. 2014
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 1. 2014
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 1. 2014
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 1. 2014
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 1. 2014
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 1. 2014
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 22. 1. 2014
- 22Sťahovacie službyod 22. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47632453
- RÚZ ID
- 1531450
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat517 355 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 6. 2016Registrácia platcu DPHSK2024052822