WIRE AND TUBE, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (1 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 1. 2014
- Sídlo
- Drevárska 2/510, 05201, Spišská Nová Ves
- EBITDA marža-1444,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-22,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-45,8 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1 704,197netIncome: -23 552revenue: 1 382prevNetIncome: -72 539
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.07equity: 51 397assets: 104 746
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.93equity: 51 397assets: 104 746
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -49.74revenueYoY: -99.58validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1 444,718netMargin: -1 704,197ebitda: -19 966revenue: 1 382
Altman Z''-Score2.26Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -22.48 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -22.48 % vs. predchádzajúce -62.38 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.93 % vs. predchádzajúce 35.55 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 2.85×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1704.20 % vs. predchádzajúca -21.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.07 % vs. predchádzajúca 64.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1382 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1704.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1 tis. € | 331 tis. € | −99,6 % |
| EBITDA | -20 tis. € | -68 tis. € | +70,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -18 tis. € | -61 tis. € | +70,5 % |
| Čistý zisk | -24 tis. € | -73 tis. € | +67,5 % |
| Aktíva | 105 tis. € | 116 tis. € | −9,9 % |
| Vlastné imanie | 51 tis. € | 75 tis. € | −31,4 % |
- 16. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.1%
- Cudzie zdroje50.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1 tis. € | 105 tis. € | 51 tis. € | -20 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 331 tis. € | 116 tis. € | 75 tis. € | -68 tis. € | -73 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 375 tis. € | 383 tis. € | 156 tis. € | -6 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 653 tis. € | 453 tis. € | 193 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 864 tis. € | 636 tis. € | 187 tis. € | 86 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 595 tis. € | 565 tis. € | 120 tis. € | 26 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 485 tis. € | 553 tis. € | 102 tis. € | 51 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 587 tis. € | 462 tis. € | 53 tis. € | -45 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 709 tis. € | 461 tis. € | 100 tis. € | 59 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 675 tis. € | 451 tis. € | 55 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 16. 1. 2014
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 1. 2014
- 3Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 16. 1. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 1. 2014
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 16. 1. 2014
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 1. 2014
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47639652
- RÚZ ID
- 1529907
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat863 523 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 5. 2014Registrácia platcu DPHSK2023992597