UAVONIC s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 77 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (563 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 1. 2014
- Sídlo
- Krasovského 14, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,8 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť11,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.533netIncome: -2 999revenue: 563 136prevNetIncome: -75 391
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.23equity: 43 910assets: 391 164
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.77equity: 43 910assets: 391 164
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.38revenueYoY: 77.15validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.603netMargin: -0.533ebitda: 3 397revenue: 563 136
Altman Z''-Score-14.02Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -14.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.77 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.77 % vs. predchádzajúce -20.36 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.77 % vs. predchádzajúce 87.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.44× vs. predchádzajúce 0.86×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.53 % vs. predchádzajúca -23.72 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.23 % vs. predchádzajúca 12.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 77 % na 563 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 563 tis. € | 318 tis. € | +77,2 % |
| EBITDA | 3 tis. € | -72 tis. € | +104,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -65 tis. € | +104,7 % |
| Čistý zisk | -3 tis. € | -75 tis. € | +96,0 % |
| Aktíva | 391 tis. € | 370 tis. € | +5,7 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 47 tis. € | −6,4 % |
- 30. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.2%
- Cudzie zdroje88.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 563 tis. € | 391 tis. € | 44 tis. € | 3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 318 tis. € | 370 tis. € | 47 tis. € | -72 tis. € | -75 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 318 tis. € | 322 tis. € | 122 tis. € | -21 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 727 tis. € | 641 tis. € | 151 tis. € | 36 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 274 tis. € | 635 tis. € | 119 tis. € | -85 tis. € | -88 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 267 tis. € | 574 tis. € | 57 tis. € | -171 tis. € | -175 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 445 tis. € | 542 tis. € | 82 tis. € | -125 tis. € | -129 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 307 tis. € | 544 tis. € | 61 tis. € | -244 tis. € | -246 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 253 tis. € | 521 tis. € | 257 tis. € | -445 tis. € | -470 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 351 tis. € | 392 tis. € | -923 tis. € | -511 tis. € | -548 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla19. 11. 2014 → 21. 5. 2019
Galvaniho 17/B, Bratislava
- Založenie spoločnosti30. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 1. 2014 → 18. 11. 2014
Likvidácie M2B s. r. o.
- Zmena sídla30. 1. 2014 → 18. 11. 2014
Bancíkovej 1/A, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Geodetické a kartografické činnostiod 6. 4. 2018
- 2Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 13. 10. 2015
- 3Letecké práce s UAV v kategórii malé a ľahké UAV s prevádzkovou hmotnosťou najviac 150 kgod 30. 6. 2015
- 4Fotografické službyod 20. 3. 2015
- 5Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 3. 2015
- 6Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 20. 3. 2015
- 7Prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 11. 2014
- 8Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 19. 11. 2014
- 9Vydavateľská činnosťod 19. 11. 2014
- 10Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 11. 2014
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 11. 2014
- 12Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 19. 11. 2014
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 11. 2014
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 19. 11. 2014
- 15Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 19. 11. 2014
- 16Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 11. 2014
- 17Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 19. 11. 2014
- 18Vedenie účtovníctvaod 30. 1. 2014
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 1. 2014
- 20Administratívne službyod 30. 1. 2014
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 1. 2014
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 1. 2014
- 23Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 30. 1. 2014
- 24Počítačové službyod 30. 1. 2014
- 25Reklamné a marketingové službyod 30. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47648244
- RÚZ ID
- 1535546
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat726 692 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 19. 11. 2014Zmena sídlaGalvaniho 17/B, Bratislava
- 1. 9. 2014Registrácia platcu DPHSK2024018161
- 30. 1. 2014Zmena obchodného mena→ Likvidácie M2B s. r. o.
- 30. 1. 2014Zmena sídlaBancíkovej 1/A, Bratislava