Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Hoyo&Kiska s.r.o.

aktívna
Hany Meličkovej 2981/9, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
podľa §4, registrácia od 1. 1. 2016
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)2,8 mil. €
13,1 %vs 2024
Zisk (2025)96 tis. €
25,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)255 tis. €
60,4 %vs 2024
Zadlženosť (2025)75 %
9,9 %Vysokávs 2024
ROE (2025)37.6 %
53,3 %Výbornévs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 13 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 60/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €).

Klesajúce tržbytržby -13 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
4. 4. 2014
Sídlo
Hany Meličkovej 2981/9, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža8,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)9,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)37,6 %
  • Zadlženosť75 %
  • Kapitálová primeranosť25,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €).
60/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.38
  • netIncome: 96 124
  • revenue: 2 839 829
  • prevNetIncome: 128 254
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 25.35
  • equity: 255 378
  • assets: 1 007 354
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 74.65
  • equity: 255 378
  • assets: 1 007 354
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 59.68
  • revenueYoY: -13.12
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 8.13
  • netMargin: 3.38
  • ebitda: 230 959
  • revenue: 2 839 829
Altman Z''-Score2.91Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.50aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.74aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.31aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.36presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 9.54 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.54 % vs. predchádzajúce 13.79 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 74.65 % vs. predchádzajúce 82.88 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.82× vs. predchádzajúce 3.51×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.38 % vs. predchádzajúca 3.92 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.35 % vs. predchádzajúca 17.12 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 13 % na 2.8 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby2,8 mil. €3,3 mil. €−13,1 %
EBITDA231 tis. €274 tis. €−15,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)208 tis. €246 tis. €−15,6 %
Čistý zisk96 tis. €128 tis. €−25,1 %
Aktíva1,0 mil. €930 tis. €+8,3 %
Vlastné imanie255 tis. €159 tis. €+60,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 4. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby