DK - SERVIS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (304 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 2. 2014
- Sídlo
- Hlavná 82/18, 07616, Stanča
- EBITDA marža5,1 %
- ROA (návratnosť aktív)10,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)100,0 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť10,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.75netIncome: 14 445revenue: 304 027prevNetIncome: 2 670
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.89equity: 14 445assets: 132 698
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.11equity: 14 445assets: 132 698
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 93.73revenueYoY: 27.72validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.13netMargin: 4.75ebitda: 15 592revenue: 304 027
Altman Z''-Score-0.57Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.58 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.89 % vs. predchádzajúce 2.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.11 % vs. predchádzajúce 157.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.29× vs. predchádzajúce 1.86×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.75 % vs. predchádzajúca 1.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.89 % vs. predchádzajúca -57.81 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 304 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 10.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 304 tis. € | 238 tis. € | +27,7 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 4 tis. € | +299,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 4 tis. € | +299,6 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | 3 tis. € | +441,0 % |
| Aktíva | 133 tis. € | 128 tis. € | +3,8 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | -74 tis. € | +119,5 % |
- 18. 2. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.9%
- Cudzie zdroje89.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 304 tis. € | 133 tis. € | 14 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 238 tis. € | 128 tis. € | -74 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 166 tis. € | 78 tis. € | -77 tis. € | -80 tis. € | -84 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 42 tis. € | 40 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena18. 4. 2014 → 19. 12. 2018
DRANTEX s.r.o.
- Založenie spoločnosti18. 2. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena18. 2. 2014 → 17. 4. 2014
MM iuris 31 s.r.o.
- Zmena sídla18. 2. 2014 → 17. 4. 2014
B. Bartóka 1048/24, Rimavská Sobota
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1odevná výrobaod 7. 7. 2016
- 2výroba hudobných nástrojovod 7. 7. 2016
- 3údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 7. 7. 2016
- 4čistiace a upratovacie službyod 7. 7. 2016
- 5textilná výrobaod 7. 7. 2016
- 6úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 7. 7. 2016
- 7výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 7. 7. 2016
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 4. 2014
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 4. 2014
- 10Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 18. 4. 2014
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 4. 2014
- 12výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 18. 2. 2014
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 2. 2014
- 14výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 18. 2. 2014
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 2. 2014
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 2. 2014
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 2. 2014
- 18reklamné a marketingové službyod 18. 2. 2014
- 19počítačové službyod 18. 2. 2014
- 20administratívne službyod 18. 2. 2014
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 2. 2014
- 22vedenie účtovníctvaod 18. 2. 2014
- 23vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 2. 2014
- 24vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 18. 2. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47662913
- RÚZ ID
- 1536712
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 2. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat304 027 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 18. 4. 2014Zmena obchodného mena→ DRANTEX s.r.o.
- 18. 2. 2014Zmena obchodného mena→ MM iuris 31 s.r.o.
- 18. 2. 2014Zmena sídlaB. Bartóka 1048/24, Rimavská Sobota