LEMAR SK, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (229 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 2. 2014
- Sídlo
- Radava 252, 94147, Radava
- EBITDA marža6,8 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,4 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť91,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.10netIncome: 11 674revenue: 228 964prevNetIncome: 29 436
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 91.57equity: 338 834assets: 370 047
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 8.43equity: 338 834assets: 370 047
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.61revenueYoY: 16.26validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.80netMargin: 5.10ebitda: 15 569revenue: 228 964
Altman Z''-Score15.82Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 11.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.15 % vs. predchádzajúce 8.47 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 8.43 % vs. predchádzajúce 5.86 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.62× vs. predchádzajúce 0.57×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.10 % vs. predchádzajúca 14.95 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 91.57 % vs. predchádzajúca 94.14 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 229 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 229 tis. € | 197 tis. € | +16,3 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 36 tis. € | −57,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 33 tis. € | −57,0 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 29 tis. € | −60,3 % |
| Aktíva | 370 tis. € | 348 tis. € | +6,5 % |
| Vlastné imanie | 339 tis. € | 327 tis. € | +3,6 % |
- 7. 2. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie91.6%
- Cudzie zdroje8.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 229 tis. € | 370 tis. € | 339 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 197 tis. € | 348 tis. € | 327 tis. € | 36 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 169 tis. € | 321 tis. € | 298 tis. € | 25 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 172 tis. € | 308 tis. € | 278 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 145 tis. € | 293 tis. € | 263 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 214 tis. € | 256 tis. € | 247 tis. € | 50 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 161 tis. € | 238 tis. € | 207 tis. € | 39 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 134 tis. € | 200 tis. € | 176 tis. € | 38 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 127 tis. € | 152 tis. € | 147 tis. € | 41 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 153 tis. € | 126 tis. € | 114 tis. € | 59 tis. € | 46 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 2. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 9. 11. 2021
- 2Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 11. 2021
- 3Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 9. 11. 2021
- 4Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 11. 2021
- 5Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 9. 11. 2021
- 6Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 9. 11. 2021
- 7Výroba potravinárskych výrobkovod 9. 11. 2021
- 8Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 9. 11. 2021
- 9Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 9. 11. 2021
- 10Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 9. 11. 2021
- 11Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 11. 2021
- 12Prevádzkovanie výdajne stravyod 9. 11. 2021
- 13Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 11. 2021
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 11. 2021
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 11. 2021
- 16Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 11. 2021
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 11. 2021
- 18Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 9. 11. 2021
- 19Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 11. 2021
- 20Kuriérske službyod 9. 11. 2021
- 21Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 9. 11. 2021
- 22Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 11. 2021
- 23Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 11. 2021
- 24Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 11. 2021
- 25Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 11. 2021
- 26Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 11. 2021
- 27Dizajnérske činnostiod 9. 11. 2021
- 28Fotografické službyod 9. 11. 2021
- 29Služby požičovníod 9. 11. 2021
- 30Prenájom hnuteľných vecíod 9. 11. 2021
- 31Čistiace a upratovacie službyod 9. 11. 2021
- 32Administratívne službyod 9. 11. 2021
- 33Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených elektrických zariadeníod 7. 2. 2014
- 34Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - zdvíhacíchod 7. 2. 2014
- 35Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených zdvíhacích zariadeníod 7. 2. 2014
- 36Výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce mimo banskej činnosti v rozsahu oprávneniaod 7. 2. 2014
- 37Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 2. 2014
- 38Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 2. 2014
- 39Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 2. 2014
- 40Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 7. 2. 2014
- 41Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 7. 2. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47668849
- RÚZ ID
- 1539263
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 2. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat228 964 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 9. 2014Registrácia platcu DPHSK2024026510