TOMADENT s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (164 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 2. 2014
- Sídlo
- 1597, 02351, Raková
- EBITDA marža36,3 %
- ROA (návratnosť aktív)67,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)89,4 %
- Zadlženosť25 %
- Kapitálová primeranosť75,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 28.28netIncome: 46 526revenue: 164 499prevNetIncome: 41 855
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 75.04equity: 52 026assets: 69 328
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 24.96equity: 52 026assets: 69 328
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.01revenueYoY: 7.21validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.25netMargin: 28.28ebitda: 59 637revenue: 164 499
Altman Z''-Score20.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 11.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.91 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 67.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 67.11 % vs. predchádzajúce 60.53 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 24.96 % vs. predchádzajúce 31.51 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.37× vs. predchádzajúce 2.22×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 28.28 % vs. predchádzajúca 27.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 75.04 % vs. predchádzajúca 68.49 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 164 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 28.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.28 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 75 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 164 tis. € | 153 tis. € | +7,2 % |
| EBITDA | 60 tis. € | 54 tis. € | +11,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 54 tis. € | 48 tis. € | +11,3 % |
| Čistý zisk | 47 tis. € | 42 tis. € | +11,2 % |
| Aktíva | 69 tis. € | 69 tis. € | +0,3 % |
| Vlastné imanie | 52 tis. € | 47 tis. € | +9,9 % |
- 28. 2. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie75.0%
- Cudzie zdroje25.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 164 tis. € | 69 tis. € | 52 tis. € | 60 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 153 tis. € | 69 tis. € | 47 tis. € | 54 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 137 tis. € | 60 tis. € | 45 tis. € | 51 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 74 tis. € | 28 tis. € | 23 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 93 tis. € | 71 tis. € | 53 tis. € | 33 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 54 tis. € | 38 tis. € | 26 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 92 tis. € | 32 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 77 tis. € | 39 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 84 tis. € | 25 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 89 tis. € | 42 tis. € | 24 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 2. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47671181
- RÚZ ID
- 1537583
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 2. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat164 499 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna